Ополіскувачі для рота можуть знизити ризик передачі коронавірусу - вчені

11.08.2020

 

Полоскання роту та горла ополіскувачами для ротової порожнини може зменшити ризик передачі коронавірусу.

Результати дослідження представили німецькі вчені Рурського університету. Вчені зазначають, що рідини для полоскання рота не підходять для лікування інфекції Covid-19 або для захисту від зараження вірусом. Про це повідомляє Українська правда.

Дослідники протестували вісім засобів для полоскання роту з різними інгредієнтами. Препарати знижували початковий титр вірусу. Три полоскання рота та горла на стільки зменшили кількість вірусу, що його не можна було виявити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад тисяча хворих та 3 десятки смертей: нові дані по коронавірусу в Україні

Рідину для полоскання рота змішували з вірусними частками в лабораторії, а також з додаванням речовини, яка замінює слину. Потім цю суміш струшували протягом 30 с для моделювання ефекту полоскання.

На думку дослідників, використання ополіскувачів може допомогти ненадовго знизити високе вірусне навантаження в порожнині.

Це трохи знизить ризик поширення вірусу. Полоскання горла ополіскувачем не може зупинити вироблення вірусів в клітинах. Але може знизити концентрацію вірусу в короткостроковій перспективі там, звідки виходить найбільший ризик зараження - в ротовій порожнині і горлі.

 

Теги: Цікаво

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Школа карантин
Новий навчальний рік став справжнім викликом для шкіл. В умовах пандемії заходи безпеки там не поступаються тим, що, мабуть, є в секретних лабораторіях. Все для...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...