На Житомирщині визначили краще шкільне лісництво

16.09.2019

Понад півтисячі школярів з усієї Житомирщини зїхалися наприкінці минулого тижня до Малинського лісотехнічного коледжу на обласний зліт шкільних лісництв. Своєрідне свято щороку дітям організовують лісогосподарські підприємства та профспілка працівників лісового господарства області, а також керівництво та викладацький склад Малинського коледжу.

Традиційно цей захід відбувається прекрасної вересневої пори – напередодні Дня працівника лісу. Адже значна частина теперішніх юних лісівників в недалекому майбутньому прийдуть на зміну тим, хто сьогодні плекає ліси нашого краю. А хто й вибере іншу життєву стежину – всеодно на все життя залишиться справжнім другом природи. Адже і керівники учнівських лісництв, і наставники-лісівники докладають усіх зусиль, аби виховати екологічно свідомих громадян нашої держави.

«Сьогодні на підприємствах лісового та мисливського господарства області працює 29 шкільних лісництв, до роботи у яких залучено понад тисячу хлопців та дівчат. Багато з них, пройшовши шлях шкільного лісництва, поповнюють ряди працівників лісового господарства Житомирщини, - зауважив Валентин Венгерчук, начальник відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, вітаючи учасників заходу. - Руками школярів-лісівників щорічно створюються та доповнюються сотні гектраів лісових культур, здійснюється їх догляд, облаштовуються мурашники, виготовляються годівниці для птахів та звірів, проводяться інші лісогосподарські роботи.»

- До змагань діти готуються впродовж усього року, - каже головний лісничий державного підприємства «Баранівське лісомисливське господарство» Віктор Мірошниченко, який опікується шкільним лісництвом «Паросток» - неодноразовим переможцем конкурсів, як обласного, так і загальноукраїнського рівня. - Теоретичні заняття в класах чергуються з практичними: учні заготовляють лісове насіння, доглядають за посівами у розсадниках та теплицях, створюють лісові культури, розвішують шпаківні тощо. А ще беруть участь у різноманітних конкурсах, акціях, фестивалях. Така співпраця корисна не лише школярам, а й нам, лісівникам з досвідом, - вони заряджають нас своєю енергійністю, молодечим запалом та бажанням освоювати нове.

Впродовж дня на стадіоні коледжу тривали конкурсні змагання. Юні лісівники за слідами розпізнавали звірів, за плодами та насінням – рослини, демонстрували свої знання та вміння з лісівничих дисциплін.

Кінець змагального дня увінчався оголошенням переможців, вітаннями, побажаннями… ІІІ місце завоювали учні шкільного лісництва Баранівського лісгоспу, другий результат показали юні лісівники Малинського лісового господарства. Першість в цьому році завоювали вихованці Радомишльського шкільного лісництва. Вони й захищатимуть честь області в загальноукраїнському конкурсі.

Прес-служба ЖОУЛМГ


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...