На Житомирщині прощалися із бійцем 30 бригади, Народним Героєм Антонюком, який загинув влітку 2014 року

12.01.2018

Рідні, бойові побратими та усі небайдужі  12 січня  зібралися  31-у гарнізонному будинку офіцерів (Житомирська обл. м. Новоград-Волинський), аби вшанувати і попрощатися із бійцем 30-ї окремої механізованої бригади, Народним Героєм України 40-річним Ярославом Антонюком, який загинув 12 серпня 2014 року в районі смт. Никифорове на Донеччині.   Поховання  пройде в с. Чижівка  13 січня об 11.00.  

 - 3 роки і 2 місяці ми очікували, сподівались, вірили і шукали нашого Ярослава,- розповідає дружина загиблого захисника Ніна Петрівна Антонюк.

Її чоловік Ярослав Васильович Антонюк був у складі екіпажу танку Т-64 старшого лейтенанта Артема Володимировича Абрамовича, як водій-механік. Третім був навідник солдат Петро Петрович Барбух.

12 серпня 2014 року вони прийняли нерівний бій з ворогом поблизу с. Никифорове в Донецькій області, неподалік російського кордону, прикриваючи відступ поранених та контужених бійців 30-ої окремої механізованої бригади.
 
За зібраними про ті події свідченнями, Т-64 вибухнув після лобового зіткнення з російським Т-72. Шансів врятуватись не було. Цей бій назвали героїчним, а воїнів відзначено державними та волонтерськими нагородами посмертно. Останки загиблих українських бійців знайшли на початку жовтня 2014 року.

- Аж у травні 2015, 9 місяців потому, ми отримали останки мого 24-річного сина Артема і одночасно з ним - 25-річного солдата Петра Барбуха, -  поділилася Світлана Вікторівна Абрамович.
 
40-річний Ярослав Антонюк до 6 жовтня 2017 року вважався безвісно зниклим.

У результаті проведених слідчо-розшукових заходів та низки спеціальних експертиз вдалося ідентифікувати останки тіла воїна.  

 
Нагадаємо, що в травні 2015 року було ідентифіковано тіло Артема Абрамовича з Житомира.  Його поховали на військовому кладовищі. Втім, після ексгумації, яку  провели представники "Чорного тюльпану",  додаткової експертизи житомирськими слідчими, виявилося, що у могилі разом з Артемом спочиває також ще один загиблий член екіпажу - Ярослав Антонюк, який до 6 жовтня 2017 року вважався зниклим безвісти.

Теги: Різне

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Найважливіша роль у створенні єдиної православної церкви та отриманні Томосу належить українському народу. Адже Господь почув щирі молитви українців і...
 У рамках робочої поїздки на Житомирщину Президент Петро Порошенко 17 січня взяв участь у подячному молебні за надання Томосу про автокефалію Православної...