На Житомирщині лісівники заготовили 100 тонн шишок – насіння для майбутніх посадок

13.01.2021

 

100 тонн шишок із необхідних 230 тонн вже заготовили лісівники області. Із них вийде 2,3 тис. кг насіння хвойних. Лісгоспи збільшили площі посівів у розсадниках і теплицях хвойних через лісові пожежі.

Про це повідомляє пресслужба Житомирського ОУЛМГ:

«До такого кроку ми вдалися через масштабні минулорічні лісові пожежі. – Тепер в найкоротший термін створити лісові культури лісівники мають на значних площах. Аби мати в достатній кількості садивного матеріалу, в держлісгоспах вже минулої весни значно збільшили площі посівів у розсадниках та теплицях. Нині нам необхідно поповнити запаси насіння лісових порід, щоб мати чим заліснити і лісосіки, і ділянки, що постраждали від вогню», – розповів начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.

Саме тепер – з січня по лютий, у лісівників гаряча пора: час збору насіння хвойних. А під ці породи в області відводиться близько 70% площ. Відтак у всіх лісгоспах триває заготівля шишки.

В урожайний рік з такого дерева можна зібрати 10-12 кілограмів шишок. Загальна площа постійної лісонасіннєвої бази підприємств складає понад 4 тисячі гектарів. Окрім цього лісгоспи мають 290 плюсових дерев, які є основою для збору насіння та вирощування садивного матеріалу із покращеними генетичними властивостями.

Зібрані шишки відправляються на переробку в шишкосушарню, їх в держлісгоспах області є 16. Спочатку в окремому приміщенні для них створюється такий температутний режим, за якого шишки розкриваються. Далі їх поміщають в спеціальні барабани, котрі весь час прокручуються, а насінинки-крилатки через   отвори витрушуються. Зібране збіжжя в спеціальній машині очищають від крилатки. Щоб отримати 1 кг насіння - потрібно потрусити 100 кілограмів шишок!

За день в одній шишкосушарні перерообляють в середньому 400 кілограмів шишок, відтак отримуюють 4 кг насіння. Далі його відправляють до спеціальної лабораторії для визначення якості, схожості тощо.

І лише після цього насіння поміщають в насіннєсховище чекати весни. При цьому спеціалісти постійно підтримують там відповідний температурний режим та рівень вологості.

Радомишльський лісгосп для насіння має сучасні холодильні камери, там оптимальні умови зберігання підтримуються автоматично.

Навесні насіння висіватимуть в розсадниках та теплицях, а ще через рік – вирощеними сіянцями створюватимуть новий ліс.

Теги: Цікаво

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...