На Житомирщині 5 автомобілів соціального таксі перевозять людей з інвалідністю

13.06.2019

На Житомирщині вже не першій рік діє послуга «соціальне таксі», завдяки якій 5 спеціалізованих автомобілів перевозять людей з інвалідністю у межах населеного пункту та поза ними.

4 громади області і місто обласного значення – Баранівська, Брусилівська, Любарська та Житомирська ОТГ, м. Коростень – мають служби перевезення людей. З них 3 громади на початку цього року отримали й спеціальні автомобілі для цього.

Про те, як працює соціальне таксі на Житомирщині, розповіли в одній з громад, яка отримали спецавтомобіль – Брусилівській.

Директор КУ «Центр соціальних служб» Брусилівської ОТГ Валентина Мазуренко зазначила, що послуга соціальне таксі стала доступною для жителів громади з інвалідністю вже з квітня.

«Наприкінці березня ми отримали від Мінсоцполітики спеціально облаштований автомобіль. І вже з 1 квітня люди з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, користуються послугами соціального таксі. На території громади таких жителів більше 200. Людина телефонує до нас у службу, подає заявку на певну дату і соціальне таксі перевозить жителів не лише у межах громади, а й навіть до Житомира. Наприклад, у нас були випадки, коли людині потрібно дістатись до обласної лікарні чи протезно-ортопедичного підприємства. Ця послуга є абсолютно безкоштовною, адже пальним забезпечує ОТГ», – розповіла Валентина Мазуренко.

Нові спецавтомобілі укомплектовані пасажирським підйомником, що керується дистанційним пультом. Для зручності підйомник має перехідний місток. Основні технічні параметри відповідають Директивам Безпеки ЄС.

У департаменті праці, соціальної та сімейної політики ОДА додають, що з початку року послугами соціального таксі скористались близько 130 людей, які не можуть самостійно пересуватися або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків.

Крім цього, відповідно до наказу Мінсоцполітики ще 3 центри соціальних служб подали заявки та чекають на отримання спеціально обладнаного автомобіля – Білокоровицька, Хорошівська, Чоповицька громади.

Для того, аби викликати соціальне таксі у вашій громаді чи місті, необхідно зателефонувати до служби, яка надає таку послугу:

Житомирський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – контактний телефон (0412) 36-02-24;

Комунальна установа територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Коростень – контактний телефон (0242) 5-83-20;

КУ «Центр соціальних послуг» в Брусилівській ОТГ – контактний телефон (04162) 3-16-41. Управління надання соціальних послуг у Баранівській ОТГ – контактний телефон (04144) 3-11-29;

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Любарській ОТГ – контактний телефон (04147) 2-22-53.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «Я десантник Збройних Сил України», -  майже 600 військовослужбовців строкової служби ДШВ присягнулись на вірність українському народові. Мрія отримати...
 Тисячі житомирян долучилися до святкування нового для Житомира фестивалю. Свято Михайлівської започаткував кандидат у народні депутати Гундич Ігор. Подібні...