Лікарі успішно провели унікальну операцію дівчині з Житомирщини. ВІДЕО

6.12.2018

Дівчині з Житомирщини впродовж чотирьох років не могли встановити діагноз. А коли розібралися, виявилося, що в неї в мозку аномальний клубок судин, який у будь-який момент може розірватися. Це обмежує Вероніку буквально в усьому - вона не може швидко рухатися, пересуватися в транспорті і втрачає координацію. Консиліум лікарів Інституту нейрохірургії зібрався, аби вирішити, чи можна їй допомогти. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

У Вероніки був крововилив у мозок. Молода і красива вона не могла поворухнутися. У місцевій лікарні не називали причину крововиливу. Припускали пухлину у мозку. Чотири роки остаточного діагнозу не було, поки Вероніка не пройшла чергову діагностику.

Пляма на знімку виявилася аномальним клубком судин у мозку. І якщо вже був один крововилив, це означає, що він може повторитися в будь який момент.

Кавернома  розташована у тій ділянці мозку, яка відповідає за рух. Кожен день дорога на роботу - це смуга перешкод. У маршрутці Вероніка втрачає координацію. І щоразу боїться, що її бомба в голові може вибухнути.Кавернома трапляється у піввідсотка населення. Для терапевтів, неврологів - це надзвичайний випадок. Тому чотири роки не могли встановити точного діагнозу. Для судинних нейрохірургів -  це не рідкість. Щоправда, аномальний клубок судин деколи розташований таким чином, що видалити його, не пошкодивши мозок, не можливо.

Лікарі Інституту нейрохірургії зважили усі ризики і вирішили зробити операцію. В Інституті переконують, що завдяки пілотному проекту у них з’явилося забезпечення, щоб високотехнологічні втручання були безкоштовними для пацієнтів.

Після реабілітації усі обмеження, які були в житті Вероніки, мають зникнути.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Житомир – місто, яке має всі шанси отримати звання «місто контрастів», якщо говорити про перевірки місцевих ресторанів, готелів і салону краси. Перший із...
 Президент Петро Порошенко на Житомирщині  21 листопада відвідав центр підготовки Десантно-штурмових військ Збройних Сил України та привітав військових з...