Чорний горіх «прижився» у Попільні

24.02.2017

 

Попільнянський район хоч і вважається мало лісистим, проте  й на його території можна зустріти чимало рідкісних порід дерев і рослин. Окремі із них ростуть тут десятками і сотнями років, інші - лісівники вирощують  штучно.

Скажімо, у ДП «Попільнянське лісове господарство» ще у 2008 році було засіяно 50 гектарів горіхових культур, які добре прижилися і виросли. А у 2016-му окремі молоді дерева вже заплодоносили і з них зібрали перше насіння чорного горіха.

Що ж спонукало попільнянських лісівників зробити свій вибір саме на цій лісовій культурі?

—    Довелося прочитати чимало корисної літератури, - розповідає головний лісничий Попільнянського держлісгоспу Сергій  Степанчук. —  Наші фахівці також їздили вивчати особливості вирощення чорного горіха в інші регіони України і тільки після цього  ми вирішили створити окрему лісопосадку у себе в лісгоспі. І нам це вдалося. До речі, деревина із чорного горіха зараз більше цінується ніж з дуба звичайного і використовується переважно в меблевому виробництві. Вона міцніша за деревину дуба і має більше десятка різноманітних відтінків. Тому, у нас щодо цієї культури великі надії і плани, - зауважує головний лісничий  Попільнянського  держлісгоспу.

А взагалі то, чорний горіх – це інтродукований вид такої ж породи, що росте в Північній Америці, там цей ареал найбільш розповсюджений. А тепер, через його унікальні властивості, чорний горіх масово вирощують і в Європі. Він дуже швидко росте і набирає вагу. Якщо, до прикладу, дуб у 8-річному віці має висоту приблизно – 3 метри, то горіх за цей же час виростає до 12 метрів. Тому  попільнянські лісівники планують поступово збільшувати площі посадки чорного горіха.

За матеріалами: scarb.net.ua


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Вже 20 років на Житомирщині діє громадська організація «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». З  часом, зізнаються пошуківці, роботи менше не...