Більше двох тисяч жителів Житомирщини вакцинувалися проти грипу

10.01.2019

 Вакцинація — найбільш дієвий засіб захисту, що уберігає від захворювання на грипу.  Від грипу потрібно вакцинуватися щороку за відсутності протипоказань. Робити це можна протягом всього епідсезону — з осені й до весни.

Центр громадського здоров’я МОЗ України інформує, що зазвичай імунітет формується протягом 2-3-х тижнів після вакцинації. Якщо в цей період людина заразиться вірусом грипу, то захворіти можна. Тому так важливо не затягувати з вакцинацією і зробити щеплення якомога раніше до початку епідемії.

 

На Житомирщині наразі показник захворюваності на грип та ГРВІ на 6,2% перевищує епідемічний поріг. Про це йдеться в повідомленні Житомирського обласного лабораторного центру. Проте за останній тиждень (перший тиждень року) спостерігалося зменшення захворюваності на 4,4%.

 

З початку епідсезону проти грипу на Житомирщині щеплено  2013  осіб, серед них 452 дітей.  Вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру здійснюється моніторинг циркуляції збудників грипу та ГРВІ. За останній тиждень від 2-х хворих  виділений збудник грипу А(Н3N2). В цілому за епідсезон грип  А(Н3N2) виділений від 7 хворих. Захворювання на ГРВІ  були викликані парагрипом, РС-вірусами, та аденовірусами.

 

Особливо важливо захиститись від грипу усім, хто відноситься до груп ризику: медпрацівникам, людям літнього віку, вагітним, вчителям, усім, хто працює в місці великого скупчення людей та пацієнтам з хронічними хворобами. Якщо у вас є будь-які запитання щодо вакцинації від грипу та протипоказань — поговоріть зі своїм сімейним лікарем.

 

Нагадаємо, що цьогоріч в Україні доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (Франція) та «Джісі Флю» (Південна Корея) – обидві якісні та безпечні. Вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» — від шести місяців.

 

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарю щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.

 

 

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Вечір понеділка 11 березня тисячі житомирян та мешканців області провели у компанії чинного Глави держави Петра Порошенка. Зустріч з ним проходила в центрі...
 Президент Петро Порошенко наголосив на небезпеці спроб вдарити по українській армії з тилу. «Жоден причетний до розкрадання армії не буде мати...