У Житомирську облраду заходить третина колишніх депутатів – партійні розклади (уточнено)

29.10.2020

 

За попередніми даними, до Житомирської обласної ради проходять 23 депутати з минулого складу. Половина із них (11) – це колишні члени фракції "Солідарність", і лише двоє пішли з цією партією.

Про партійні розклади нової ради ділиться із "Першим" джерело одного зі штабів.

"Фактично майже 1/3 депутатів – це акули місцевої політики, яких втратили колишні топ-партії. Дев'ять членів фракції БПП пішли не з "Солідарністю". Це найбільша помилка ЄС – люди, які пішли від них з іншими партіями. Зі збереженням цих лідерів вони могли б завести як мінімум 25% в облраду", – розповідає співрозмовник.

Зокрема, "колишні" ЄС в новій раді стали нинішніми членами "Нашого краю" (Анатолій Подік, Віктор Мельник, Олег Казюк, Олег Дзюбенко, Сергій Диняк), увійшли до "Пропозиції" (Володимир Ширма, Ірина Костюшко), "Слуги народу" (Андрій Руденький), в "За майбутнє" (Ігор Сабадаш). Голова облради Володимир Ширма та екс-губернатор області Ігор Гундич теж пішли не з ЄС – вони зайшли в облраду із партією "Пропозиція".

На думку співрозмовника, найбільший провал на цих виборах допустили в ЄС – своєю кадровою політикою.

Колишні БЮТівці поповнили ряди "Нашого краю" (Ігор Ходак та Ігор Рибинский), "Сили і честі" (Володимир Кропивницький).

Стабільними і зі своїми партіями залишилися радикали – Сергій Крамаренко та Павло Чернявський, ЄСівці – Анатолій Павленко та Юрій Довгополий, ОПЗЖ – Анатолій Мелашенко та Наталія Рибак, БЮТівець Дмитро Кропачов.

За інформацією "Першого житомирського", в Житомирську обласну раду заходять 9 партій:

Слуга народу – 11 мандатів

Наш край – 9 мандатів

Європейська солідарність – 9 мандатів

Пропозиція – 7 мандатів

ОПЗЖ – 8 мандатів

За майбутнє – 7 мандатів

Батьківщина – 5 мандатів

Радикальна партія – 4 мандати

Сила і честь – 4 мандати

У партіях розуміють приблизні мандатні квоти і вже ведуть перемовини щодо більшості, голови та заступників. Адже при впливовому голові облради та його заступниках втрачається вплив губернатора.

Читайте також: Шість партій заявили про фальсифікації виборів на Житомирщині


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Житомир квіти
В місті відкрили 12 тимчасових місць для торгівлі квітами. Майданчик почав працювати на вимогу людей, які займаються вирощуванням розсади та квітів у власних...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...