Людмила Зубко: ми не маємо права допустити, щоб наші діти отримували неякісні знання з української мови

17.06.2021

 

17 червня на сесії Житомирської міськради Голова постійної комісії з соціально-гуманітарних питань Людмила Зубко ініціювала створення міжфракційної депутатської групи з вирішення проблеми щодо неможливості поділу переповнених класів у школах Житомира на групи для вивчення української та іноземних мов. Така проблема виникла через недофінансування освітньої субвенції від держави на  2 млн грн, що у свою чергу штовхає місцеве самоврядування до оптимізації освітнього процесу.  

«Ситуація, що склалась суттєво впливає на рівень знань наших дітей та призводить до скорочення педагогічного персоналу. У школах Житомира, де наповнюваність класів понад 30 дітей, неможливо якісно вивчити ані українську мову, ані іноземну! Вчитель просто не в змозі дати всім дітям повні та якісні знання, викладаючи матеріал у кількісно перевантаженій аудиторії. Діти залишаються без базових знань і навичок, і найстрашніше, що це стосується української мови. В умовах російської агресії та гібридної війни ми повинні пильнувати українську мову і захищати все, що стосується нашої ідентичності. Ми не маємо права допустити, щоб наші діти недоотримали знань з української мови.Також ця проблема стосується вивчення не лише української та іноземної мов,  а й математики та фізики. Результати ЗНО свідчать про провал цих дисциплін. Та найболючіше  те, що сьогодні є серйозна загроза звільнення кваліфікованих вчителів. Ми як депутатський корпус, маємо знайти рішення», - зазначила Людмила Зубко, коментуючи ініціативу зі створення міжфракційної робочої групи.

За її словами, так звана «оптимізація», яка впроваджується у школах Житомира, призводить до скорочення навчальних часів, а, отже й ставок вчителів. Як наслідок, кваліфіковані педагоги змушені звільнитись з роботи або шукати підробіток, щоб хоч якось забезпечити існування.

«Держава витрачала кошти на підготовку вчителя, а  тепер скорочує йому часи викладання і позбавляє можливості отримати від нього знання, і тим самим вирішити проблему нестачі грошей. Це дуже небезпечна гра. Не можна економити на майбутньому наших дітей та держави. В наших школах немає зайвих вчителів, кожен вчитель на вагу золота, бо він забезпечує наше майбутнє. Тож, ми, як представники влади міста маємо допомогти школам у вирішенні цю проблему, а не шукати, як зекономити на вчителях», - наголосила Людмила Зубко.

Напередодні 16 червня  постійна комісія з соціально-гуманітарних питань Житомирської міськради розглядала звернення батьків і вчителів щодо поділу учнів на групи при вивченні української й іноземної мов у школах міста.

Нагадаємо, що відповідно до затвердженого Міносвіти Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах,   поділ на класів на групи є обов’язковим, коли кількість учнів у класі перевищує 27.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...