Житомирська родина з трьома дітьми на своєму авто за 2 роки об’їде 28 країн. ФОТО

25.06.2013

 

Уже наприкінці літа житомирянин Володимир Щербенко разом з дружиною Оксаною та трьома маленькими синами планують вирушити у навколосвітню подорож, яка обійдеться їм у 80 тисяч доларів. Проїхати мають 77000 км  і побувати у 28 країнах. Наразі вже оформили необхідні документи, випробували власне авто та свої сили під час поїздки у Грузію і більш, ніж впевнені, що у їхньої родини все вдасться.


«Подорожі – це взагалі стиль нашого життя, ми подорожували ще до народження наших дітей і в процесі їх народження, - розповідає Володимир кореспондентам Першого. - Серед наших друзів мало таких родин, що люблять подорожувати всі разом з родиною. Зазвичай перед поїздкою вони просто залишають дітей у дідусів та бабусь. Буває, що тато їде на байку в подорож,  а мама залишається. Наші діти дуже люблять дорогу та подорожі, але як у всьому має бути баланс між часом, який ми проводимо в дорозі, відпочиваємо, працюємо. Нам не страшно вирушати в дорогу усім разом. Поки ми слідкуємо за родиною із Хабаровська, яка в даний час їде навколо світу. Нещодавно сім`я із Австралії їхала до Польщі з двома дітьми, а ще є сім`я родом із Аргентини вже 11  років в дорозі. Їх  четверо дітей народжені в різних країнах: США, Аргентина, Канада, Австралія.  Досвід перелічених мною родин, які зважилися на родинні поїздки, є дуже цінним для нас».


Також Володимир пояснив, що ідея їхати саме зараз виникла у зв’язку з тим, що саме зараз формуються  характери їхніх синів.  При цьому подружжя вважає, що сімейна подорож, напевно, одна з небагатьох можливостей у сучасному світі бути всім разом. 
Протягом двох років в дорозі приблизні витрати Щербенків становитимуть більше 80 тисяч доларів з урахуванням переправки автомобіля через океан. Частина цих коштів – власні заощадження, ще частина – від людей, яким не байдужі сімейні цінності.
«Все залежить від того, які у вас запити. Якщо плануєш жити в автомобілі, готувити їжу самостійно, то витрати можна порахувати виходячи з кілометражу: знати, які кошти потрібні на пальне, також вирахувати вартість харчування. Має бути надійний автомобіль, облаштований спальними місцями та кухнею, - ділиться Володимир секретами підготовки. -  Бувають цілі будинки на колесах, які мають і душову кабіну та туалет.

Для дітей взагалі ми маємо свій список  вимог та потреб. Половину нашого багажу займають дитячі іграшки. В гігієні головне мати запас води та миючі засобів. Що стосується документів, то ми отримали дитячі проїздні документи, щоб на кордонах не було непорозумінь. Наш маршрут навколо світу, з сходу на захід розрахований на 2 роки, 28 країн, 77000 кілометрів, але в процесі поїздки він буде змінюватися. Ми будемо шукати сім`ї які займаються своєю справою, будують свою фінансову незалежність і втілюють сімейні цінності в життя. Також кожен читач, який буде спостерігати за нашою на сторінках у соцмережах,  зможе запросити нас в гості та розказати про свою родину. На даний час  найдовшою сімейною подорожжю у теперішньому складі була поїздка в  минулому році до Грузії - за 20 днів проїхали більше 6000 кілометрів без проживання в готелях. Авто з дружиною ведемо по черзі, готуємо їжу та забавляємо дітей разом. Все робимо спільно».


Варто відзначити, що Володимир – байкер і два роки тому заснував разом з товаришем Павлом Якубенком  в Житомирі байкерський клуб «God's Garage», де відбувається багато концертів місцевих гуртів та гостей, а  також різні зустрічі з мандрівниками. Крім цього, чоловіки  займаються благодійною діяльністю і попри численні поїздки, захоплення та завантаження на роботі, знаходять час  для власних сімей.


Свою нинішню подорож Щербенки присвячують батьківству. Мають намір підвищити престиж батька в суспільстві, формувати інтерес до активної участі батьків у вихованні дітей, традиційних сімейних цінностей, пропагувати активний і здоровий спосіб життя, підтримувати сімейний і автомобільний туризм. 


 У кожній країні  вони шукатимуть батьків, які займаються своєю справою, будують фінансову незалежність і зберігають домашнє вогнище.  Саме про життя цих родин і розповідатимуть житомиряни на своїй сторінці.


 «Читачі зможуть прочитати і побачити як снідають родин у  Франції, скільки отримують лікарі з Чилі, як виховують дітей у Мексиці і які труднощі відчувають батьки в Монголії. А от після повернення із експедиції маємо намір проїхати всі обласні центри України з фото-, відео- виставками та проведенням семінарів в навчальних закладах на теми: «Створення сім`ї», «Відповідальне батьківство», «Роль батька та матері в сім’ї», - відзначає співрозмовник. - В дорозі, як і в житті,  виникають труднощі, але треба заспокоїтися та почекати, незабаром приходить легкість і радість. Дещо прораховуємо – кілометри,  терміни, але скільки не прораховуй, на все воля Божа».
 
Юлія ДЕМУСЬ 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...