Мандрівки Житомирщиною: Водяний млин, Урочище «Криниченька» та Садиба Прушинських-Оржевських

12.07.2019

Окрім фестивалів пропонуємо цими вихідними вирушити у подорож і побачити мальовничі пейзажі та унікальні пам’ятки архітектури. Натхнення та безліч фото – гарантовано!

Водяний млин.

Водяний млин розташовано в с. Паволоч Попільнянського району. Це будівля з трьох поверхів, яка розташована на греблі річки Роставиці. Це пам’ятник архітектури, який відомий не тільки жителям довколишніх сіл, а й усієї області.


Водяний млин був побудований у XIX столітті. Головну велику будову споруди зробили з місцевого каменю, а дві інших, які виходили до річки, – з дерева. З плином часу, через близький контакт з водою, прибудови стали повільно руйнуватися.

Як дістатися? – Село Паволоч розташоване за 12 кілометрів від районного центру, до якого можна дістатися автобусом або потягом. 

Урочище «Криниченька»

Урочище «Криниченька» є ботанічною пам’яткою природи. Знаходиться урочище поблизу села Поташня Радомишльського району.


Урочище «Криниченька» є особливим тому, що тут колись росли правобережні польські дуби. На жаль, практично всі вони зникли до отримання статусу ботанічної пам’ятки природи місцевого значення (1964р.). На той час в урочищі залишалося чотири дуби, а зараз їх лише два. Вік страродавніх дубів становить більше половини тисячоліття. Висота цих величних дерев сягає 30 метрів, а в діаметрі вони – до 215 сантиметрів. Біля дубів знаходиться мінеральне джерело з дуже смачною та цілющою водою.

Доїхати до села можна з автостанції м. Радомишля.

Садиба Прушинських-Оржевських

Садиба Прушинських-Оржевських – пам’ятка архітектури національного значення. Знаходиться в селі Нова Чортория Любарського району.

Садиба складається з палацу, парку, церкви-усипальниці, в’їздної брами з прибрамним будиночком, парового млина. Побудована власниками села на початку 19 століття.

Зараз на території садиби знаходиться аграрний коледж, який був заснований в 1920 році і спочатку функціонував як аграрний технікум.

Відвідавши садибу дворян Оржівських, ви також зможете насолодитися водоймами і мальовничим парком, в якому ростуть 160-170-річні дерева.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
17 тисяч дітей в різних інтернатних закладах чекають на усиновлення в Україні. Діти продовжують перебувати у дитбудинках замість родини, а звідти часто...
Крізь біль, піт та тремтіння м’язів – у Житомирі 5 годин тривала запекла боротьба за перемогу у Чемпіонаті з кросфіту серед команд десантно-штурмових військ...