Мандрівки Житомирщиною: Водяний млин, Урочище «Криниченька» та Садиба Прушинських-Оржевських

12.07.2019

Окрім фестивалів пропонуємо цими вихідними вирушити у подорож і побачити мальовничі пейзажі та унікальні пам’ятки архітектури. Натхнення та безліч фото – гарантовано!

Водяний млин.

Водяний млин розташовано в с. Паволоч Попільнянського району. Це будівля з трьох поверхів, яка розташована на греблі річки Роставиці. Це пам’ятник архітектури, який відомий не тільки жителям довколишніх сіл, а й усієї області.


Водяний млин був побудований у XIX столітті. Головну велику будову споруди зробили з місцевого каменю, а дві інших, які виходили до річки, – з дерева. З плином часу, через близький контакт з водою, прибудови стали повільно руйнуватися.

Як дістатися? – Село Паволоч розташоване за 12 кілометрів від районного центру, до якого можна дістатися автобусом або потягом. 

Урочище «Криниченька»

Урочище «Криниченька» є ботанічною пам’яткою природи. Знаходиться урочище поблизу села Поташня Радомишльського району.


Урочище «Криниченька» є особливим тому, що тут колись росли правобережні польські дуби. На жаль, практично всі вони зникли до отримання статусу ботанічної пам’ятки природи місцевого значення (1964р.). На той час в урочищі залишалося чотири дуби, а зараз їх лише два. Вік страродавніх дубів становить більше половини тисячоліття. Висота цих величних дерев сягає 30 метрів, а в діаметрі вони – до 215 сантиметрів. Біля дубів знаходиться мінеральне джерело з дуже смачною та цілющою водою.

Доїхати до села можна з автостанції м. Радомишля.

Садиба Прушинських-Оржевських

Садиба Прушинських-Оржевських – пам’ятка архітектури національного значення. Знаходиться в селі Нова Чортория Любарського району.

Садиба складається з палацу, парку, церкви-усипальниці, в’їздної брами з прибрамним будиночком, парового млина. Побудована власниками села на початку 19 століття.

Зараз на території садиби знаходиться аграрний коледж, який був заснований в 1920 році і спочатку функціонував як аграрний технікум.

Відвідавши садибу дворян Оржівських, ви також зможете насолодитися водоймами і мальовничим парком, в якому ростуть 160-170-річні дерева.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...