«Мандрівки Житомирщиною»: Трощанський парк та палац Терещенко-Уварової

20.05.2019

Плануєте подорож? Шукаєте фантастичні краєвиди та місця відпочинку? Тоді обов’язково включіть у свій маршрут відвідування унікальних культурно-історичних та садово-паркових куточків Житомирської області.

Пропонуємо мандрівку в Чуднівський район. Саме там знаходиться унікальна пам’ятка садово-паркового мистецтва та неймовірний палац Терещенко-Уварової.

Трощанський парк

Ця пам’ятка садово-паркового мистецтва знаходиться в с. Троща та займає площу в 31,9 га. На території парку зростає 29 видів дерев, серед яких 200-літні ялини та рослини занесені до Червоної книги України.

Сама історія парку починається з 1810 року. Тоді ще на його території височів палац, що не зберігся до нашого часу.  У 1972 році він був оголошений природоохоронною територією національного значення.

Сьогодні – це унікальне місце єднання з природою, де є безліч доріжок для прогулянок та місць відпочинку.


Палац Терещенко-Уварової

Завітайте до Турчинського професійного ліцею (с. Турчинівка), який знаходиться в неймовірної краси будівлі палацу Терещенко-Уварової.

 

Багатий цукрозаводчик і меценат Терещенко розпочав будівництво палацу в 1899 році, про це свідчить зазначена дата на фасаді будівлі. Маєток перейшов дочці Терещенко Наталії, вона і завершила будівництво в 1901 році. Пізніше вона вийшла заміж за дворянина Сергія Уварова, що засвідчує герб з літерою «У», розміщений на фасаді будівлі.

Колишній маєток оточує старовинний парк на березі ставка, в якому до наших днів збереглися дерева, висаджені Наталією Уварової. Тут же збереглася будівля господарського корпусу з витонченою башточкою. За часів радянської влади у стінах особняка було розташоване ПТУ. Зараз це Турчинівський професійний ліцей. 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
ДТП
Камерами відеопостереження зафіксована подія, що сталася 31 травня близько 10:25 в Житомирі, на пішохідному переході, в районі ринку «Хмільники» на Богунії. Про...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...