"Мандрівки Житомирщиною": Словечансько-Овруцький кряж

6.06.2019

 

А чи знаєте ви, що на Житомирщині знаходиться унікальна пам’ятка природи всього європейського континенту? Якщо ні, тоді хутчіше вирушайте у мандрівку до Словечансько-Овруцького кряжу.

Кряж розташовується між двома населеними пунктами – м. Овруч та с. Червонка.

Що ж можна тут побачити?

В першу чергу, неймовірний краєвид самого кряжу протяжністю 60 км. По-друге, саме тут можна віднайти рідкісні гірські породи – рожеві та червоні кварцити. Особливість їхня у тому, що їм більше ніж півтора мільярда років, але й сьогодні кварцити вважаються найкращими за якостями будівельними матеріалами.

Так, брили з рожевого кварциту, що були взяті саме з Словечансько-Овруцького кряжу, свого часу використали для будівництва Києво-Печерської Лаври та Софійського собору, а також вони тримали на собі конструкцію стародавніх Золотих Воріт столиці.

Рослинність кряжу «бачила ще динозаврів»: азалії, велетні дуби, чорна береза. Все це на вкритих плющем галявинах.

Місцевість стане вражаючим майданчиком для активного туристичного відпочинку і залишиться у пам’яті завдяки зробленим світлинам.

Мандруємо Житомирщиною разом!


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Володимир Івановський займається створенням особливих мотоциклів, але й автомобіль у нього вийшов гарний. На автомобіль автор проекту – Володимир Івановський...
 Фінальним видовищним матчем дитячого футбольного турніру відкрили вчора, 22 серпня, оновлений стадіон «Спартак Арена», на який завітали кілька сотень...