Курйози "по-Старо-Солотвинському": казковий будинок на озері. ФОТО

29.09.2017

 

Осінню, в далекому 2014 році, подруга скинула вражаючу фото-статтю на лайвінтернет (http://www.liveinternet.ru/users/vl866911/post331338984/) з закинутими місцями. Серед цих закинутостей була фотографія будиночка на острові, який ніби то знаходився в Фінляндії. Знайома мені весь вечір доводила, що ця хатинка будтім-то знаходиться в її селі, а саме в Старому Солотвині. На карті ніде не було позначено цього місця в цьому селі. Тому я віднісся скептично. 

Але інтерес до закинутостей мене поглинав і я вирушив туди. Приїхавши в дощову погоду, переконався на свої очі, що є в нас таке чарівне місце. Дерев'яний будиночок був закритий наглухо. А місточок в деяких відрізках був з відсутніми дощечками. Побувавши там я привіз для себе фототрофей-доказ, що не Фінляндські то пейзажі.

Приблизно в той же час місце починало набувати все більшої популярності. Нині можна побачити майже кожен день туристів. Щовихідних тут проходять весільні фотосесії, внаслідок чого, скоріше за все, острів отримав пікантну назву "Острів Кохання". 

 
Іноді навіть і відомі гурти знімають свої кліпи. Наприклад, гурт BRUTTO з кліпом "12 обезьян". Місцеві дозволили музикантам і відеооператорам цілий тиждень пожити в приміщенні клубу, щоб познімати будиночок в найкращу пору - на світанку.
 
 
І все ж, не дивлячись на популярність будиночку, історію його виникнення трохи деформували. В деяких статтях указано, що острів був створений в 19 столітті, хоча, насправді його зробили штучно в 1970 році, а згодом, в 1985 було збудовано будинок, і ще пізніше засаджено деревами й добудовано місточок. Приміщення слугувало місцем для укриття від дощу для рибаків, а також для виставки мисливських трофеїв. 
 
 
 
 
 
 
 
Востаннє, коли я побував тут, місцева жителька розповіла, що справи йдуть цікаво. Після одної з останніх весільних зйомок наречена провалилась на мостику, тому його дещо реставрували. Пізніше місцева влада закупила фарби на оновлення кольорів будиночку. Ось ось планують фарбувати. Однак жителі визнають - що не відмовляться від будь-якої зовнішньої допомоги. Аби місце процвітало, а курйозів меншало.
 
 
Ярослав Хоркінс

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
17 тисяч дітей в різних інтернатних закладах чекають на усиновлення в Україні. Діти продовжують перебувати у дитбудинках замість родини, а звідти часто...
 Синоптики обіцяють у Житомирі сонячний та теплий тиждень. «Перший житомирський» прогулявся  містом із сонцезахисними окулярами, які незабаром вже...