7 цікавих місць Житомирщини, які варто відвідати заради естетичних вражень та фотографій

13.12.2017

 

На Житомирщині є не дуже багато міст, щоб провести вікенд й побачити щось дійсно цікаве. Серед найпопулярніших - Бердичів, Коростень та Радомищль. Сам же Житомир може похвалитись кількома церквами, центральним майданом та річкою Тетерів з дамбою та скелями.

Читайте також: "Системно працюємо над тим, щоб Житомирщина була привабливою для туристів", - Андрій Шелестюк

Тут не побачиш ні замків, ні добре збережених палаців – багато з них руйнуються негодою з року в рік. Однак, на Житомирщині є маловідомі та цікаві місця з особливою атмосферою, яких не знайти більш ніде.

Кам’яне село

Величезні валуни та скелі, що виглядають з-під землі, розташовуються в лісі, біля села Рудня-Замисловецька. Назву Кам’яне село отримало завдяки своєму вигляду – деякі камені нагадують будинки, школу чи якусь муніципальну будівлю та навіть церкву. Це породило різні легенди про  ніби скам’яніле село.  Сюди приїздять туристи, які вірять в особливу енергетику місцевості. При цьому, інші мандрівники приїздять сюди заради нових вражень, класних фотографій та прогулянки незвичайною місцевістю.

Урочище Кам’яне село розташоване на Житомирщині в Олевському районі, східніше села Рудня-Замисловецька. Поблизу урочища протікає річка Перга.


Маєток Евеліни Ганської та Оноре де Бальзака

В селі Верхівня, хоча й не в кращому стані, зберігся маєток Ганських. Відомий він тим, що з його власницею – Евеліною Ганською,  кілька років жив французький письменник Оноре де Бальзак. В Садибі зберігся палац, два бокові флігелі та капличка. Будівлі стоять серед чималого парку неподалік сільського ставка. І не дивлячись на плин часу місцевість тут і нині цікава, будівлі добре збереглись, а працівники музею Бальзака розказують про історію маєтку та великого кохання, що спалахнуло між письменником та власницею садиби.

Інтер’єри та фасади палацу непогано збереглись. Він збудований у так званому імперському стилі, за прикладом архітектури Римської імперії, а вхідні портики з колонами прикрашають величезні барельєфи.

Село Верхівня розташовується в Ружинському районі. Дістатись до нього можна або з райцентру, або з села Попільна рейсовим автобусом. При цьому, про відвідування палацу варто домовлятись заздалегідь.


Костел святої Клари

Костел святої Клари розташовується неподалік від Бердичева, в селі Городківка. Його збудували десь в 1910-х роках, однак ззовні будівля більш нагадує якесь середньовічне укріплення. Таких непересічних пам’яток, збудованих в неоготичному стилі, не так багато в Україні. Окраса костелу – це вежа-дзвіниця, а також невеличкі декоративні вежки, що прикрашають дах.

Костел святої Клари розташований на березі ставка. Це додає будівлі якоїсь середньовічної значущості та створює тут особливу атмосферу.


Острів Кохання

Острів з будиночком та березами розташований посеред ставка в селі Старий Солотвин. Завдяки романтичному та просто неймовірному виглядові туристи приїздять сюди, щоб сфотографуватись та оглянути дивовижу.

Читайте також: Мандрівки Житомирщиною: казковий будиночок на озері у Бердичівському районі. ФОТО та ВІДЕО

При цьому, острів не має жодного стосунку до кохання – будиночок тут дерев’яний, рибальський, а до нього прокладений місточок. Однак, фантазія мандрівників додала романтичному місцю, ще й відповідну назву. І по іншому ніяк, адже будинок наче перенесений з казки, а серед дерев він виглядає просто фантастично.


В долині Тетерева

Особливо цікава річка Тетерів поблизу сіл Дениші та Тригір’я. Тут вона протікає скелястим каньйоном, а на віддалі скелясті виступи сягають висоти 25 метрів. Тому сюди часто проїздять альпіністи. Окрім цього, в Денишах працює санаторій, де лікують та проводять профілактику внутрішніх органів та залоз. А подалі від села, на іншому березі Тетерева стоять залишки палацу Терещенків. Тому прогулятись тут є де, можна й оздоровитись, й природою помилуватись, й зробити кілька вдалих кадрів.


Костел святого Станіслава

В селі Лебедівка зберігся дерев’яний католицький храм, подібних якому практично немає в Україні. На перший погляд може здатись, що це храм якоїсь закордонної громади та розташований він невідомо де. Але ні, це Житомирщина, а костел був зведений на початку XX століття. При цьому, він повністю дерев’яний, з цікаво декорованими вікнами та двома вежами переднього фасаду, які задають форму будівлі.


Палац Бережинських-Терещенків

Маєток розташований в селі Андрушівка та вважається найкращою пам’яткою історії всього району. Навколо палацу розбитий старовинний парк, що оточений ставками. В садибі збереглось кілька господарських будівель та фонтан. І хоча нині тут розташовується школа, можна оглянути не лише фасади, а й подекуди збережену внутрішню ліпнину стелі та стін, а також старовинні муровані сходи.

Зовні будівлю прикрашають вежі, балкончики з декорованими перилами та колонами.


Джерело: ТСН

Читайте також: Зірки "Голосу країни" Дуда та Кекелія влаштували "весілля для двох" на Житомирщині


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Наприкінці січня до Житомира нарешті добралася зима. Зранку 29 січня пішов досить сильний сніг. Якщо у місті через тепло сніг майже одразу танув, то у...