Житомирян запрошують до Експериментальної школи предметного дизайну на базі «Вимірювача»

28.05.2021

 

Другий рік поспіль триває ревіталізація заводу «Електровимірювач» у м. Житомир. Завдяки співпраці керівництва заводу, громадських організацій («Творчий вимірювач», «Платформа Острів»), місцевої влади, освітніх інституцій та міжнародних партнерів (ПРООН, SIDA, Дім Європи, УКФ, Грацький університет мистецтв) незадіяні території заводу трансформуються в інноваційний парк «Вимірювач» як потужний креативно-освітній кластер міста.

Цьогоріч на Вимірювачі запускається «Експериментальна школа предметного дизайну» для мейкерів, предметних дизайнерів, інженерів тощо – усіх, хто хоче вдосконалити свій продукт чи стартувати з новим.

Школа — перший етап на шляху створення на базі заводу «Лабораторії крафтового виробництва та промислового дизайну»: освітнього простору і майстерні з обладнанням спільного використання для крафтовиків і дизайнерів.

Які можливості пропонує Експериментальна школа предметного дизайну? Це — прикладний курс, що проведе вас шляхом створення продукту: від ідеї — до фізичного прототипу та просування.

Тут ми досліджуватимемо процеси виробництва, щоб підсилити ваш продукт загалом або якусь із ланок його виготовлення. В експериментальному процесі навчання не буде готових відповідей — зате буде спільний процес осмислення та пошуку найкращих рішень для кожного конкретного випадку.

Ставши учасником Школи, ви одними з перших долучитеся до перезапуску заводу «Електровимірювач» та формування середовища, яке допомагатиме творцям прискорювати реалізацію їхніх ідей.

ДЛЯ КОГО?

Подавайтеся, якщо ви:

- ремісник або мейкер: маєте свої серійні або кастомні вироби;

- предметний дизайнер із досвідом прототипування;

- інженер або конструктор: шукаєте форму свого предмету;

- винахідник-візіонер: маєте ідею, для якої потребуєте команди;

- або ви десь на перетині: хочете вдосконалити свою розробку чи стартувати з новою.

ЩО ДАСТЬ ВАМ ШКОЛА?

■ Ми зберемо міждисциплінарну команду учасників, які підсилюватимуть один одного.

■ Ви матимете можливість працювати з матеріалом, експериментувати й тестувати свої ідеї.

■ Зі Школи ви вийдете з фізичним прототипом та розумінням шляху його подальшого просування.

■ Після навчання ви зможете продовжити співпрацю з заводом: запустити свій прототип у дрібносерійне чи серійне виробництво або долучитися до колективних майстерень предметних дизайнерів.

ЩО В НАВЧАЛЬНІЙ ПРОГРАМІ?

Ми візьмемо сучасний досвід фахівців з України та Європи і транспонуємо його в контекст пострадянського житомирського заводу. Завод запропонує вам для роботи свої технології та обладнання, а шлях від ідеї до презентації виробу з вами пройдуть мейкери, дизайнери, філософи, засновники стартапів, експерти з бізнес-моделювання та виведення продуктів на ринок.

У Школі ви дізнаєтесь:

- як створювати ціннісно-орієнтований продукт і аналізувати вплив свого продукту на середовище;

- як вийти на інший рівень, поглянути на свій продукт з іншого боку та переосмислити те, що створюєш;

- як прототипування впливає на якість продукту, його вартість та швидкість виходу на ринок;

- як у роботі над продуктом поєднувати нові та старі технології: бібліотеки та утиліти + 3D-друк, каркас та оболонка + плотер і термоперенос тощо;

- що враховувати на етапі постпродакшену продукту.

Навчальна програма розроблена та реалізується у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку», а також за підтримки ПрАТ «Електровимірювач».

ТРИВАЛІСТЬ І ГРАФІК НАВЧАННЯ

Тривалість: 6 тижнів (14 червня — 25 липня 2021)

Структура програми:

■ 14 червня — 4 липня: лекційний блок

- Три онлайн-лекції на тиждень (по 1,5 години)

■ 5—19 липня: офлайн-інтенсив у Майстерні

- Воркшопи та практикуми на заводі «Електровимірювач»

■ 20—25 липня: презентація робіт учасників

- Виставка на Вимірювачі

ДІЗНАТИСЯ ПРО ВСІ УМОВИ УЧАСТІ ТА ПОДАТИ ЗАЯВКУ: https://vmrvch.com/prodlab/experimental 

Кінцевий термін подання заявки — 7 червня, 23:59 за київським часом.

Фото Anna Rogotska

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...