Українцям нагадають про їх право отримувати освіту російською мовою

6.07.2011

 

Українським громадянам роз'яснюватимуть їх права на отримання освіти російською мовою в дитячих садках і школах, заявив народний депутат від Партії регіонів, голова правозахисного громадського руху російськомовної України Вадим Колесніченко.

На брифінгу в середу він розповів, що організація Російськомовна Україна розпочинає довгостроковий проект - Правові аспекти організації навчання російською мовою в дитячих садах і школах України.

Колесніченко повідомив, що метою цього проекту є інформування громадян про механізми реалізації права на отримання освіти рідною російською та іншими мовами в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

За словами депутата, в рамках проекту будуть безкоштовно розповсюджуватися методичні рекомендації, а також надаватися безкоштовна правова допомога щодо захисту прав громадян на навчання дітей у дитячих садках і школах рідною мовою.
"В останні роки на території нашої держави спостерігається стрімка тенденція до закриття загальноосвітніх навчальних закладів, навчання в яких здійснюється російською та іншими мовами національних меншин України, або ж їх реорганізація в загальноосвітні навчальні заклади з українською мовою навчання", - наголосив Колесніченко.

За словами депутата, за останні 20 років в Україні закрито понад 3 тис. шкіл, де здійснювалося викладання мовами національних меншин.

Колесніченко зазначив, що методичні рекомендації про правові аспекти організації навчання російською мовою в дитсадках і школах були розроблені організацією Російськомовна Україна.

За його словами, методичні рекомендації видані тиражем понад 50 тис. примірників, їх розсилку вже розпочато.

Як повідомлялося, Одеська обласна організація ВО Свобода скерувала звернення на адресу Президента України і генерального прокурора з вимогою не допустити порушення чинного законодавства депутатами Одеської міської ради, які 8 липня будуть розглядати на сесії проекти рішень про "двомовне" навчання в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста.

За матеріалами: Корреспондент 

Теги: Освіта

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...