Суд скасував новий український правопис - позивач

28.01.2021

 

Окружний адмінсуд Києва скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису, визнавши її незаконною.

Кабмін має 30 днів на оскарження відповідного рішення. Якщо апеляцію не подадуть, рішення набуде чинності, повідомив один із позивачів, адвокат Дмитро Ільченко у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗНО: стало відомо, коли українська стане обов'язковою мовою

"Щойно суд задовольнив наш позов та скасував постанову про так званий новий правопис. Нагадую, це той самий правопис, в якому запроваджують "павзу", проєкт та Марту замість Марфи. Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією", - написав Ільченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успішний досвід співпраці житомирських шкіл та виробничих підприємств можуть використати й інші міста, - Людмила Зубко

Сьогодні відбулися заключні дебати сторін та винесення рішення судом. Під час розгляду справи з'ясувалося, що "мовна комісія" мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, у якій він був затверджений урядом.

Протягом 10 днів суд має виготовити повний текст рішення, з якого будуть зрозумілі мотиви суддів та підстави ухвалення ними відповідного рішення.

 

Теги: Освіта

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Полісся
Стадіон "Полісся" не здали в експлуатацію, здали тільки поле. За 16 років реконструкції і за 167 млн грн. "Перший житомирський" вирішив показати, що побачили...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...