Сьогодні відзначають Міжнародний день студента: історія свята

17.11.2020

 

17 листопада в Україні та світі відзначають Міжнародний день студента. Сьогодні в усьому світі проводять приурочені до свята концерти, вечірки та різні офіційні заходи у ВНЗ.

На День студента прийнято організовувати різноманітні конференції та семінари на тему розвитку студентського самоврядування. Через пандемію Covid-19 цьогорічне святкування обмежили у більшості країн.

В Україні День студента відзначають 2 рази на рік: сьогодні, а також у Тетянин день 25 січня.

Історія свята бере початок в окупованій нацистами Празі. Тисячі студентів та їхніх викладачів вийшли на вулиці міста на честь річниці утворення Чехословацької держави. Війська Гітлера розігнали демонстрацію та убили учасника мітингу студента-медика Яна Оплетала. Його похорони перетворилися на акцію протесту проти окупації, у якій взяли участь тисячі людей. Нацисти заарештували десятки демонстрантів, а вранці 17 листопада оточили студентські гуртожитки. Понад 1,2 тис. студентів арештували й вислали в концтабори. 9 лідерів студентських організацій розстріляли.

Через два роки, у 1941 році, в Лондоні відбулася Міжнародна зустріч студентів проти нацизму, під час якої чехословацький комуніст Отто Шлінген висунув пропозицію щорічно 17 листопада відзначати День студента на честь загиблих. Відтоді в багатьох країнах відзначають це свято. Сучасні чеські студенти отримали офіційний дозвіл на проведення мітингу.

Міжнародний день студента в Україні офіційно встановили указом президента Леоніда Кучми від 16 червня 1999 року.
 

 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Косуля
У Житомирі дитинча косулі гуляло містом. Дику тварину помітила перехожа, яка поспішала на роботу. Перелякана тварина пішла за жінкою просто у її робочий...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...