Під час акції «Подаруй мені частинку сонця» поляки зібрали і передали в Житомир книги, одяг та іграшки. ФОТО

27.12.2017

 Книги для дітей і молоді у бібліотечні  та навчальні заклади Житомира, а також речі для вихованців  обласного спеціалізованого будинку дитини передали благодійники з Польщі.

Усе це збирали протягом кількох тижнів у рамках акції «Подаруй мені частинку сонця». Ініціатори проведення такого заходу – Едукаційна група «Міленіум» м.Гнезно. 

Долучилися до акції і дорослі, і діти. Напередодні новорічних та різдвяних свят польські друзі, серед яких малюки, які відвідують дитсадки та їх батьки, студенти та викладачі Гнезнінської Вищої Школи «Міленіум», підготували кілька пакунків книг, одягу, іграшок та розвиваючих ігор.

Зібрали та передали у Житомир  видання для різних вікових категорій – пізнавальну, наукову  та фантастичну літературу, художні твори, навчальні посібники, тощо. Усе – польською мовою, у гарному стані.
 
Першими подарунки від благодійників з Польщі приймали співробітники Житомирської обласної бібліотеки для дітей. Там наразі діє тематична експозиція, де також представлено видання польською мовою. Кажуть, що серед їх юних читачів є знавці польської мови. Так само гарно володіють польською друзі та партнери бібліотеки, які відвідують різноманітні заходи, влаштовують майстер-класи та гуртки.

Віднині бібліотечні фонди поповнили ще й книги з Польщі, які передав декан Гнезнінської Вищої Школи «Міленіум» Микола Орликовський. До слова, він родом із Житомира, нині живе та працює в Польщі. Зізнається, що акція об’єднала навколо себе багатьох небайдужих людей, які вирішили привітати друзів-українців зі святами, поділитися своїм теплом і чимось корисним. Зібрали стільки, що забрати все за один раз навіть не вдалося, тож відбирали лише найкраще. Сортували відповідно до потреб кожного закладу.

У рамках зустрічі Орликовський розповів бібліотекарям про навчальний заклад, який представляє, перебіг та результати проведення акції «Подаруй мені частинку сонця», а  також запросив до подальшої співпраці. За чашкою кави-чаю сторони обговорили напрямки майбутнього співробітництва із залученням представників обласної бібліотеки для дітей та Гнезнінської Вищої Школи «Міленіум», які планують візит у Житомир вже наступного року.

Так само раділи подарункам з Польщі малята, що займаються у клубі дитячого дозвілля «Веселка» у Житомирі. За словами вихователів, діти також вивчають польську мову. Дещо із вивченого вже встигли продемонструвати гостям. Яскравим книгам із малюнками й текстами польською мовою не можуть натішитися і самі викладачі. Кажуть, що усе отримано помістять у шафу  на окремі полиці і одразу ж даватимуть для опрацювання дітям. Вихованці «Веселки» під час мультимедійної презентації змогли познайомитися зі своїми польськими однолітками, які й збирали для них книги.
Кілька десятків книг дісталися і до Житомирської обласної універсальної бібліотеки ім.О.Ольжича. Із Миколою Орликовським зустрівся директор закладу Василь Врублевський. Переглянувши кілька видань, зауважив, що книги хороші і потрібні. Все це буде поставлено на відповідний облік, передано в один із відділів бібліотеки і  слугуватиме для потреб відвідувачів.

 Крім цього, частину зібраного під час благодійної акції «Подаруй мені частинку сонця» декан Гнезнінської Вищої Школи «Міленіум» Микола Орликовський передав  Володарськ-Волинський районний культурно-просвітницькій спілці поляків  ім.Владсилава Реймонта.

У рамках свого візиту на Житомирщину Орликовський побував у обласному спеціалізованому  будинку дитини для дітей-сиріт, які залишилися без батьківської опіки. Працівники установили влаштували екскурсію, під час якої продемонстрували, в яких умовах живуть і виховуються немовлят і діти старшого віку, а також діти, які мають різні вади здоров’я. За державні кошти та надходження від благодійників й спонсорів тут обладнані спальні, кухні, ігрові кімнати, приміщення для спорту, лікувальних та реабілітаційних цілей, є зимовий і літній масаж, нове обладнання, меблі.

У нагоді стануть і всі ті речі та іграшки, які зібрали друзі з Польщі. Зокрема, йдеться про костюмчики для хлопчиків і дівчаток, літній одяг, куртки для осінніх прогулянок. За таку допомогу організаторам акції «Подаруй мені частинку сонця» від Житомирського обласного спеціалізованого будинку дитини було передано подяку зі щирими словами та побажаннями.

«Я намагався передати не просто частину книг, іграшок і одягу, які нам вдалося зібрати під час акції, а перш за все ту атмосферу, ті емоції, з якими ми це робили. Думаю, що впорався із цим завданням, - поділився по завершенню поїздки Микола Орликовський. – Насправді, це просто неймовірне усвідомлення того, що люди із сусідньої Польщі так пройнялися ідеєю зібрати подарунки для українців, для житомирян. І тут я відчув, що наша допомога дуже доречна, актуальна. Мене гарно приймали, ми багато спілкувалися, ділилися планами. Думаю, що ця акція обов’язково матиме позитивне продовження. Можливо, реалізуємо інші благодійні заходи. Переконаний, що  Едукаційна група «Міленіум» м.Гнезно докладе максимум зусиль до цього, адже ми відкриті до співпраці. З собою я везу  до Польщі святковий настрій, багато слів вдячності від наших українських друзів, яких я знайшов у закладах, які відвідав. Безумовно акція вдалася. Сподіваюся, що саме із тих книг, які ми зібрали, житомиряни різного віку ще більше дізнаватимуться про Польщу -  її літературні надбання, видавничі новинки, культуру, традиції і сьогодення. Щиро запрошуємо в гості, аби побачити і відчути це наживо».

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Упродовж 7-9 вересня в  Житомирі пройдуть понад трьох десятків заходів, присвячених 1134-річниці заснування  міста. Серед них -  конкурси, парад військових...
Традиційно влітку одним з найвідвідуваніших місць відпочинку у Житомирі є Гідропарк. Перший житомирський робить огляд світлин з Гіропарку, які поширюють...