Перший інклюзивно-ресурсний центр в Житомирській області з’явиться на базі Новогуйвинської гімназії

6.12.2017

 Про це повідомила начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук.
 
«Скоріше за все, процес створення інклюзивно-ресурсних центрів розпочнеться з Новогуйвинська Житомирського району. На базі гімназії планується створення як інклюзивно-ресурсного центру, так і медіатеки та ресурсної кімнати. Це буде створювати за підтримки гранту проектів Програми розвитку ООН в Україні "Швидке реагування". На сьогодні у цій гімназії навчається 9 дітей з особливими освітніми потребами та 8 дітей-переселенців, які потребують спілкування з психологами», – зазначила Лариса Шевчук.
 
За її словами, засновником інклюзивно-ресурсних центрів є органи місцевого самоврядування, зокрема районна, міська, селищна ради, об’єднані територіальні громади, які приймають рішення про утворення інклюзивно-ресурсних центрів. Вони розробляють та затверджують статут центру, штатний розпис, режим роботи інклюзивно-ресурсних центрів за погодженням з управлінням освіти і науки ОДА.
 
На сьогодні ради органів місцевого самоврядування приймають відповідні рішення про створення інклюзивно-ресурсних центрів.
 
Довідково:
 
Інклюзивно-ресурсний центр – це установа, яка утворюється з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.
 
Діти з особливими потребами – це не лише діти з інвалідністю. Це також діти, які мають проблеми з навчанням, діти національних меншин, які не знають мову.
 
Центр розраховується на близько 7 тисяч дітей від 1 до 18 років. Гранична чисельність фахівців центру становитиме 12 осіб. У разі потреби можна залучати додаткових фахівців.
Теги: Освіта

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 У Житомирі 13 жовтня на майдані Соборному відбулося нагородження кращих військовослужбовців Житомирського гарнізону. Участь в урочистостях взяли...