Патріотичні паски й писанки представили на своїй виставці студенти агроуніверситету. ФОТО

17.04.2015

 
 В Житомирському національному агроекологічному університеті 16 квітня провели виставку «Великдень об’єднує!», яка за словами організаторів   покликана пропагувати й популяризувати звичаї українського народу у сфері декоративно-ужиткового мистецтва,  виховувати національно-патрітичнів почуття, а також розвивати творчу активність студентів.

 До заходу приєдналися не лише студенти, але й викладачі та співробітники ЖНАЕУ,  активісти ГО "Молодь за Єдину Україну",а ректор вузу Олег Скидан особисто оглянув представлені композиції і разом з колегами спробува смачні страви, які підготували до виставки.

Своїми пасками, крашанками, писанками, вишитими рушниками, малюнками, картинами і виробами ручної роботи хвалилися студенти усіх факультетів. Здебільшого обирали для оформлення композицій патрітичні кольори, яскраві стрічки, національні мотиви.

Вигляд майбутньої композиції обговорювали завчасно зі своєю групою, а на втілення пасхальних шедеврів витратили по кілька годин. Самі ж одягнули вишиванки та народне вбрання.
 
Уся виставка зайняла цілий поверх ЖНАЕУ, а подивитися на роботи зійшлося сотні людей.

Окрім традиційних писанок й крашанок, студенти представили також  мальованки, бісерні, крашанки,  писанки виготовлені у техніці квілінг, писанки виготовлені з глини. Зізнаються, що власними руками таку красу зробити могли не всі, але до наступного року обовязково спробують освоїти різні техніки. Були навіть спеціальні  "Писанки від ректорату», «Писанки від деканату», «Писанки – оберіг кафедри».

Фантазію та кулінарні здібності студенти показали під час приготування пасок різної ваги, які прикрасили орігнальними квітами, написами.

В рамках виставки діяла експозиція малюнків  "Поліський Великодень", фотовиставка «Україна в серці моєму» та виставка художньої вишивки «Світле Воскресіння», до якої увійшли  серветки-рушнички для прикривання пасхального кошика у різних техніках - хрестик, гладь, мережка, вирізування, виколювання.
 
Юлія ДЕМУСЬ
 
 
Фото Андрій Коцюба
 

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Вечір понеділка 11 березня тисячі житомирян та мешканців області провели у компанії чинного Глави держави Петра Порошенка. Зустріч з ним проходила в центрі...
 Президент Петро Порошенко наголосив на небезпеці спроб вдарити по українській армії з тилу. «Жоден причетний до розкрадання армії не буде мати...