Двоє школярів Житомирщини стали призерами всеукраїнського конкурсу «Майбутнє України»

14.12.2020

 

11-12 грудня за сприяння Малої Академії Наук України дистанційно пройшла всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інновацій та творчих проєктів "Майбутнє України". Двоє школярів Житомира стали призерами.

Про це Суспільному розповів керівник гуртка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Анатолій Шубін. За його словами, Житомирську область на конкурсі представляли троє школярів – вихованці гуртка "Основи науково-технічної діяльності" Житомирського міського центру науково-технічної творчості.

Двоє з них: одинадцятикласник Олексій Іваницький та восьмикласник Михайло Шубін посіли треті місця у своїх номінаціях.

Олексій Іваницький представляв свою роботу у номінації "Технічна творчість та винахідництво". Він запропонував власну розробку – зарядку з термоелементів, яку можна виготовити власноруч під час активного відпочинку на природі. Анатолій Шубін розповів, що цей прилад вироблятиме електроенергію на основі ефекту Зеєбека:

"На вогнище ставимо термоелемент і готуємо їжу. В цей момент можна підзарядити мобільний телефон. Такий пристрій стане корисним для туристів."

У номінації "Екологія та ресурсозбереження" восьмикласник Михайло Шубін представляв енергозберігаючий дитячий майданчик з автономним освітленням. Анатолій Шубін так пояснює його дію:

"Знизу під основою каруселі прикріплюємо кілька потужних магнітів (неодимових) , а на поверхні землі на відстані 5-10 сантиметрів від поверхні каруселі розміщуємо кілька мідних катушок. Діти при катанні на каруселі приводитимуть їх в обертання і тим самим отримуватимуть електрику, яку варто спрямувати на освітлення дитячого майданчика".

Цьогоріч на конкурс молодіжних інновацій та творчих проєктів "Майбутнє України" школярі подали 146 розробок у семи номінаціях. Програма заходу охоплювала онлайн-виставку інноваційних науково-дослідницьких проєктів учасників і постерний захист розробок у кожній номінації.

 

 

Теги: Освіта

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
На Житомирщині розпочали вакцинацію. До області доправили понад 17 тисяч доз вакцин, однак бажання її отримати висловили 3,5 тис. людей з усієї області, медиків...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...