Житомирян частіше кусають домашні тварини, - міськрада

11.06.2019

Чому кусають собаки..? Чи завжди це є безпритульні тварини? Як попередити такі випадки?

Аналізуючи інформацію, отриману з медичних закладів м. Житомира за 2018 рік, отримуємо наступну статистику: 52,4 % всіх покусів припадає на домашніх тварин. Якщо окремо розглянути інформацію, отриману з КУ «Житомирська обласна дитяча лікарня» (відділення гострої травми) маємо 319 випадків покусів тваринами за 2018 рік, з яких 230 випадків припадає на домашніх, що становить 72% від усіх звернень.

Це свідчить як про неналежне утримання чи вигул власницьких тварин, а саме, особисту безвідповідальність господарів, так і про низький рівень обізнаності громадян як правильно себе поводити із незнайомими домашніми й безпритульними тваринами.

Тому ми підготували практичні поради у таких випадках.

  1. Не заходьте на ті території, що охороняються собаками, без супроводу осіб, здатних контролювати її. Якщо ж випадково зайшли на територію зграй, спробуйте обійти або піти іншим шляхом. Не потрібно втрачати самовладання,  повертатися спиною, робити різких рухів, дивитися пильно на тварину чи бігти.
  2. Якщо Ви зустрінете собаку разом з її господарем, то необхідно обов`язково запитати дозволу, перш ніж її гладити. Не робіть швидких метушливих рухів й не підходьте до собаки ззаду.
  3. Найчастіше незнайомі собаки підходять для того, щоб обнюхати і піти далі у своїх справах.

Тому Ви повинні залишатися спокійним, уникати прямого погляду в очі та ні в якому разі не бігти, оскільки, це інстинктивна реакція на небезпеку.

  1. Ніколи не дражніть собаку, не чіпайте її, миски, їжу, іграшки, місце відпочинку. Якщо собака йде із господарем, але без намордника й повідка, не робіть різких жестів в сторону власника, адже це може спровокувати захисну реакцію.
  2. Інколи собака проявляє ігрову поведінку, яку непідготовленій людині складно відрізнити від агресивної. Якщо Ви не впевнені в намірах собаки, зберігайте спокій, не розмовляйте з нею та не провокуйте активними рухами.

Найважливіша порада!

Не існує агресивних собак, такими їх роблять люди. Ніколи не ображайте, не лупцюйте й не кидайте палицею у собаку! Виховуйте в собі та дітях повагу, співчуття та відповідальність до братів наших менших! Пам`ятайте: собака – чудовий компаньйон і єдина тварина у світі, для якої життя людини цінніне за своє власне!

КП «Центр захисту тварин» ЖМР:  55 00 20, (067) 558 77 68

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Володимир Івановський займається створенням особливих мотоциклів, але й автомобіль у нього вийшов гарний. На автомобіль автор проекту – Володимир Івановський...
 Фінальним видовищним матчем дитячого футбольного турніру відкрили вчора, 22 серпня, оновлений стадіон «Спартак Арена», на який завітали кілька сотень...