Завтра православні житомиряни святкують Різдво Пресвятої Богородиці: розклад богослужінь

20.09.2013

 

Різдво Пресвятої Богородиці, або  як кажуть у народі  "Друга Пречиста", православні житомиряни святкують завтра 21 вересня.

Різдво Пресвятої Богородиці в Православній Церкві входить в число Богородичних двунадесятих свят, з нього починається річне коло церковних свят і святкується Церквою, як день всесвітньої радості. У цей світлий день, на рубежі Старого і Нового Завітів, народилася Преблагословенна Діва Марія, покликана від віку Божественним Промислом послужити таємниці втілення Бога Слова – стати Матір'ю Спасителя світу, Господа нашого Ісуса Христа.

Згідно з церковним переказом, Пресвята Діва Марія народилася в невеликому Галілейському місті Назареті. Батьками Її були праведні Іоаким і Анна. Чоловік і жінка були бездітні. Досягши похилого віку, Іоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу, твердо вірячи, що Богові все можливо,  дали обітницю присвятити Богові для служіння в храмі дитя, що їм пошле Господь. Бездітність вважалася в єврейському народі покаранням Божим за гріхи, тому святі і праведні Іоаким і Анна терпіли несправедливі ганьблення від своїх співвітчизників.

Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали виповнюватися великі і втішливі обіцянки Божі про спасіння роду людського від рабства диявола, наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя, чесноти і безсмертного життя.

Народження Пресвятої Богородиці Марії служило передоднем явління на землю в плоті Сонця правди – Христа.

У християнські часи у церкві з цієї нагоди стали проводиспеціальне богослужіння, після якого жінки запрошували до своїх осель бідних людей на обід, “щоб молилися Богородиці за їхніх дітей”.

Також вважалося, що молитва вагітної жінки саме цього дня за щасливу долю майбутньої дитини має особливо велику силу.

Розклад богослужінь у Свято - Михайлівському кафедральному соборі на передодні і вдень РІЗДВА ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ.

20 вересня, п'ятниця Передсвято Рiздва Пресвятої Богородицi.
16.45 Всенічне Бдіння.

21 вересня, субота РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ.

07.00 Божественна Літургія.
10.00 Божественна Літургія .
12.00 Божественна Літургія .
16.45 Всенічне Бдіння.

                          

                                                           

           

 

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
1
Рейсовий автобус та легковик зіткнулися під Житомиром на трасі Київ-Чоп. Травми отримали кілька осіб. Про це розповіли у ТСН.Ранок. Аварія сталася неподалік...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...