Home Місто Сергій Ткач розповів, що його судили п’ять разів, щоразу засуджували до довічного...

Сергій Ткач розповів, що його судили п’ять разів, щоразу засуджували до довічного ув’язнення. За ним “числиться” 32 вбивства.

269

Цього року Житомирській тюрмі (установі №8) виповнюється рівно 100 років. Історія, як бачимо, давня і, відповідно профілю закладу, вельми похмура. У сталінські часи, як розповідають старожили, тут було місце масових страт неугодних режиму і попросту ні в чому не винних людей. З тих пір, як застереження проти беззаконня і терору, збереглася цегляна стіна, вся в кульових відмітинах

Про це пише "Сегодня". 

Цікаву історію, що стосується місцевої в’язниці, розповів заступник начальника "вісімки" з соціально-виховної роботи підполковник Анатолій Габитов. Виявляється, в роки Великої Вітчизняної війни німці, які захопили Житомир, запропонували 140 засудженим за тяжкі злочини одягти їх форму і воювати на боці фашистів. Зеки погодилися, але самі майже всі втекли з німецької служби. 120 осіб організували банду в лісах під Овручем, цілий рік грабували всіх поспіль. Але одного разу німці везли на трьох бронемашинах цінності до Німеччини, з дуже потужною охороною. Проте знахабніла банда напала на конвой. Професійна охорона майже всіх зеків перебила. Однак 20 осіб втекли, і доля їх досі невідома…

Розстріли в тюрмі тривали і пізніше, тільки на законних підставах. В Житомирській тюрмі, як і ще в кількох українських установах (наприклад, в СІЗО Києва на Лук’янівці, в Дніпропетровську та деяких інших містах) виконували смертні вироки до самого мораторію на страту в кінці 1990-х. Потім багатьом з тих, хто потрапили під дію мораторію і наступного скасування страти її замінили на довічне ув’язнення. Окрема ділянка для такого контингенту є і в Житомирській установі №8. Тут містяться на сьогодні трохи менше двох сотень засуджених на довічне ув’язнення. Там багато років відсидів і помер торік прямо в камері найжорстокіший вбивця України Анатолій Онопрієнко (у нього діагностували серцевий напад). А недавно в цю в’язницю "заїхав" інший маньяк- "серійник", відомий на прізвисько "пологівський маніяк", Сергій Ткач. Журналісти побувала в установі №8, поспілкувалася з кількома сидільцями, дізналася, як вони оцінюють свої злочини, збираються чи коли-небудь вийти на свободу, як заповнюють вільний час і як переносять тюремний побут. Виявилося, деякі "довічники" навчаються заочно у вузі і збираються проводити в Україні люстрацію…

МАНІЯК №1. На кілька запитань стисло відповів відтепер найбільш сумно "іменитий" в’язень Житомирської в’язниці, маніяк №1 в Україні Сергій Ткач. Він розповів, що його судили п’ять разів, щоразу засуджували до довічного ув’язнення. За ним "числиться" 32 вбивства, а всього через суд пройшло 58 епізодів різних злочинів. "Проте понад 20 епізодів згвалтувань з вбивствами так і не розкрили", – повідомив нам маніяк. До речі, якби йому довели ще більш 20 вбивств, він став би з цього моторошного показнику, можливо, врівень з найстрашнішим маніяком СРСР Андрієм Чикатило (54 загиблих), і "переплюнув" б Онопрієнко, у якого 52 жертви… Втім, визнавався раніше "Сегодня" Ткач, "…я навіть підрахунки вбитих не вів і не хотів бути найбільшим лиходієм всього світу".

Маніяк похвалився, що нерідко приходив на місце своїх злодіянь, коли там… велися слідчі дії! Стояв, спостерігав, як його самого шукають, вивчав методи сищиків, робив для себе певні висновки, щоб не попадатися… А раніше він розповідав, що його навіть затримували пару раз, але відпускали, нібито за хабарі. Тюремний побут Ткача, за його словами, цілком влаштовує, але передач з волі йому ніхто не носить (нагадаємо, що свого часу він був одружений, є вже дорослі діти). Як розповів маніяк, він сам добровільно відмовився підтримувати будь-які контакти з родичами. Правда, попросив журналістів по можливості передати йому електробритву або одноразові станки для гоління, решта, мовляв, у нього є. На питання, чи думає він коли-небудь вийти на волю, Ткач відповів, що така надія є. Хоча тут же заявив, що розуміє: в’язниця для нього "остання зупинка" в житті…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here