У Житомирі розповіли про результати медичної реформи та поділилися планами на 2019 рік

6.11.2018

Протягом року у Житомирі активно реформували  сімейну медицину. Вже наступного року у місті планують розпочати реформування вторинної ланки медицина.

«Ми маємо вдалі результати реформи первинної ланки медицини. 171 000 декларацій на сьогоднішній момент у Житомирі вже було укладено. У нас дійсно відбулись змін. У поліклініках, амбулаторіях проходять ремонти, створюється матеріально-технічна база. Ми розуміємо, що право обирати лікаря залишається за пацієнтом, тому комунальні лікарні мають бути конкурентоспроможними», - начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Марія Місюрова.

Завдяки реформування первинної ланки медицини з’явилися ресурси для виплати зарплату лікарям, зокрема і молодим спеціалістам. Саме тому у наступному році медичні закади планують перевести у некомерційні комунальні підприємства. Це дасть змогу підписати договір із Національною службою здоров’я України та отримати кошти із державного бюджету.

«Ми маємо впевнено крокувати вперед. Досвід реформування первинної медицини говорить про її переваги та гарні результати. Особисто для мене - це залучення молоді, яка хоче працювати у медичній сфері та покращення матеріальної технічної бази та інше ставлення лікарів», - заступник міського голови Житомирської міської ради Вікторія Краснопір.

Лікарі запевняють: реформування вторинної ланки дозволить покращити надання медичних послуг.

«Наразі  у лікарів не має гідної мотивації. Коли за кожними пацієнтом будуть ходити кошти, медики будуть розуміти наскільки важливо  знайти підхід до пацієнта та надавати таку послугу, на яку розраховує людина. Також ми зможемо побачити хто дійсно працює та є  цінним спеціалістом. Реформування дозволить лікарні закупити нове обладнання, яке у перспективі допоможе створити здорову конкуренцію з іншими медичними закладами.  Для пацієнтів -  це дасть змогу отримати якісні медичні послуги у своєму місті», - головний лікар житомирської центральної міської лікарні №2 Віктор Павлусенко.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
У Малині хочуть викачати озеро, в якому створено унікальний підводний музей, а подивитися на його експонати з"їжджаються дайвери з усієї України, йдеться у...
 Під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради прийняли рішення про організацію та проведення загальноміського свята «Великдень у...