У Житомирі готуються до Європейського тижня мобільності

9.09.2019

 Сьогодні, 9 вересня, Олена Чернишова, радниця міського голови з питань мобільності, координатор заходів, які відбудуться у Житомирі в рамках Європейського тижня мобільності 21-22 вересня, зустрілися з журналістами, щоб розповісти про те, як триває підготовка до «ПАРКування Соборного» та які проблеми ще досі залишаються невирішеними.

Олена Чернишова, зокрема, зазначила, що 21-22 вересня у Житомирі в рамках проведення Європейського тижня мобільності заплановано проведення заходу «ПАРКування Соборного», що передбачає створення в тестовому режимі громадського простору на майдані Соборному через заповнення його об’єктами для активного дозвілля мешканців та озеленення території. Рух на майдані Соборному буде реорганізовано: для руху транспорту буде залишено чотири смуги, а на вивільненому просторі - утворено п’ять зон для відпочинку та різних активностей громадян. Таким чином, планується перетворити майдан в чарівний громадський простір, не закриваючи майдан для авто.

«ПАРКування Соборного» має на меті показати інший варіант організації простору, як один із проектів реконструкції майдану Соборного, що пропонує використання майдану і як транспортного коридору, і в якості громадського простору, де містяни та гості Житомира зможуть і відпочити у затінку дерев, і поспілкуватися, і відвідати активні локації», - розповіла радниця міського голови.  

Ще 4 вересня проведення заходів з нагоди Європейського тижня мобільності погодив виконавчий комітет міської ради. Однак, тимчасову схему руху, яку комісія з безпеки дорожнього руху Житомирської міської ради затвердила  ще 2 серпня, поки що не погодила патрульна поліція.  

Організатори «ПАРКування Соборного» сподіваються, що врешті-решт усі питання щодо проведення заходу будуть узгоджені і захід відбудеться.  

Довідково: локації «ПАРКування Соборного»

Локація 1 - інфопоінт та освітній майданчик

Це територія де мешканці можуть дізнатися про сталу мобільність, енергоефективність, економічний та просторовий розвиток, ознайомитись з планами та концепціями, проголосувати за майбутні проекти та послухати виступи спеціалістів по темі. На майданчик буде організований лекторій та виставка департаментів і управлінь ЖМР, громадських організацій, проекту U-lead з Європою, ключового партнеру проекту.

Локація 2 - Їжа, напої, арт

Територія свободного перебування, харчування та прояву своєї особистості. Гості локації зможуть пригоститися кавою, морозивом, піцою і спостерігати за тим, що відбувається на локаціях.

Локація 3 - вуличний театр і музика

Майданчик для виступів вуличних музикантів та вуличного театру або іншої форми самовираження прийнятної для вулиці. Простір буде організовано за рахунок круглої сцени і амфітеатру з палет.

Локація 4 - парк на Соборному

Затишна територія де можна відпочити від міського шуму. Зона буде облаштована за рахунок тимчасових зелених насаджень, дерев, кущів, природних об'єктів. В цю зону ми запрошуємо малювати, займатися йогою та медитацією, просто відпочити і спостерігати навколишнє середовище.

Локація 5 - зона активного відпочинку

Активна зона для всіх від дорослих до найменших користувачів, від активних до спокійніших видів спорту, від скейт-парку до шахів. В цій зоні можна буде поганяти на скейтах, велосипедах і роликах на майданчику, що буде спеціально облаштовано для “ПАРКування Соборного”. Для найменших будуть проводитися урбаністичні майстер-класи і веселі ігри

 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Наприкінці січня до Житомира нарешті добралася зима. Зранку 29 січня пішов досить сильний сніг. Якщо у місті через тепло сніг майже одразу танув, то у...