У Житомирі будують ТЕЦ за 395 млн грн, що допоможе стримати ріст тарифів, – Сухомлин

22.12.2020

 

У Житомирі на пров. Винокурному (територія котельні Теплокомуненерго) будують ТЕЦ, виробництво тепло- те електроенергії з якої дозволить отримати додатковий дохід для комунального підприємства та стримати зростання тарифів.

Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин, який приїхав на будівельні роботи 22 грудня.

Установка також дасть можливість будинкам по вул. Маликова, Проспект Миру, вул. Максютова, отримувати гарячу воду цілодобово.

Для міста ж це дозволить зменшити споживання природного газу до 6 326 854 нм3 на рік, а також електроенергії – до 8050 МВт/год на рік.

"Аналогічного технологічного процесу в Україні немає. В цьому його унікальність. Така когенераційна установка буде першою в Україні, де комбіновано вироблятиметься і тепло, і електрична енергія. А середня собівартість гігакалорії для Теплокомуненерго буде набагато нижчою", – технічний директор КП "Житомиртеплокомуненерго" Петро Сергійчук.

Сухомлин сподівається, що  КП «Теплокомуненерго», яке багато років було дотаційним, стане прибутковим, позаяк вироблятиме свою теплову та електричну енергію. А обсяг викидів СО2 в атмосферу зменшиться вдвічі у порівнянні з використанням котельнями газу.

Проєкт будівництва передбачає встановлення термодинамічної установки органічного циклу Ренкіна, яка комбіновано вироблятиме тепло та електроенергію. Її потужність - 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. Також будуть замінювати мережі центрального теплопостачання котелень – 6810 м, а в будинка обладнають 119 індивідуальних пунктів тепла, 57 з яких вже встановили.

Реалізувати проєкт планують до кінця літа 2021 року.

ТЕЦ будують за кошти Уряду Швейцарської Конфедерації у співфінансуванні з місцевим бюджетом. 

Орієнтована вартість проєкту – понад 395 млн грн (12 320 942,00 швейцарських франків, з яких 9 320 942,00 – кошти гранту SECO та 3 000 000 – місцевий внесок).

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...