«Тупорилі композиції з радянського часу»: відомий урбаніст розкритикував встановлення великого прапора у Житомирі

18.06.2021

 

Замість того, щоб площу вирішити якось стратегічно, на 50 років вперед, щоб вона була стала і хороша у своєму розвитку — ви берете якісь симетричні та тупорилі композиції з радянського часу і вставляєте туди прапор нової країни. Принципи й підходи до роботи абсолютно радянські. Саме так відреагував на проєкт з встановлення найбільшого в області прапора на майдані Соборному відомий український архітектор та урбаніст Юліан Чаплінський.

У своєму відеоблозі на youtube, урбаніст назвав житомирський проєкт перемогою, яка більше схожа на зраду.

Мова йде про встановлення найбільшого в області прапора та реконструкцію території на майдані соборному. Тобто місця, де раніше стояв пам’ятник Леніну. За проєктом, центральну частину площі розширили та додали ще дві пішохідні стежки. А обійдеться таке ноу-хау майже в 14 мільйонів гривень.

«В мене таке враження, що пішла якась пошесть. У Дніпрі, нещодавно звідти повернувся, встановили величезний флагшток з прапором. І тут просто закипіло, запалало в Кличка у Києві. Вони зібрали гроші у бізнесменів і встановили біля арки Дружби Народів на два метри вищий флагшток з Державним Прапором України. І тут не йметься вже Житомиру. Тепер в Житомирі витратять понад 2 мільйони гривень на таку диспропорційну історію. Як на мене, чи вам це потрібно? Чи це доводить, що ви патріоти більші ніж в інших містах? То я думаю, що ні», — вважає Юліан Чаплінський.

Архітектор не підтримує цей проєкт. Крім того, на його думку, в Житомирі є маса транспортних проблем з урбаністикою, які треба вирішувати.

«Не люблю страшенно ці демотиватори типу: краще б вклали гроші кудись туди. Чому б Житомиру не подумати куди вкласти 2 мільйони гривень? Можливо ви не зробите засобів, аби уникати цих повеней, але принаймні вкладіть в проєкт: „як боротися зі змінами клімату“, як це роблять Копенгаген, Берлін та інші міста», — запропонував Чаплінський.

 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...