Снайпер 90 батальйону Володимир Гнатюк пережив 2 війни, а загинув від обстрілу в зоні АТО. ФОТО

3.03.2015

 

Троє бійців 90 батальйону загинули в зоні АТО в останні дні лютого поблизу Донецького летовища. Серед них 34-річний снайпер Володимир Гнатюк із Житомира,  у якого залишилися батьки, дружина й донька.

Попрощатися з героєм на територію військової частини на Корбутівці прийшли рідні, друзі, побратими та волонтери. Згадують, що чоловік з миротворчою місією свого часу побував у Косово та Іраку, але події на Сході України називав жахливими. Відзначав, що найстрашніше, що йому доводилося бачити. Гнатюк разом зі своїм батальйоном були у числі останніх, хто залишав Донецький аеропорт вже після того як терористи підірвали його.

Волонтер Іван Діхтярь добре знав брата загиблого, а от з Володимиром здружилися рік тому, коли той відправився на війну. Згадує, що той завжди був усміхнений та веселий, оптиміст, якого ніщо не могло похитнути. З аеропорту разом з товаришами вони кілька діб повзли до своїх і вижили. Гнатюк завжди був на передовій і ніколи не просив нічого зайвого, але те, чого не вистачало в бою.

Діхтяр розповідає, що з Володимиром часто зідзвонювалися, зустрічалися, коли той приїздив додому чи при передачі допомоги. За увесь час бойових дій батальйон не зазнавав втрат, але з початку цього року з нього майже нічого не лишилося. Частина загинула чи пропала безвісти, дехто разом із комбатом Кузьміних досі  у полоні, когось відпустили. Попри це, ті, хто залишалися воювати у складі 90 батальйону, не втрачали бойовий дух і вірили в те, що українці переможуть.

До початку АТО Володимиром Гнатюком упродовж 15 років служив контрактником у 13 батальйоні 95-ї окремої аеромобільної бригади. Згодом з армії звільнився і на Схід відправився добровольцем. Діхтярь додає, що Гнатюка довго просили поїхати в зону АТО. 

«Володимир завжди був позитивною людиною. Ми щоранку передзвонювалися, запитували, як справи, що потрібно. Коли вони виходили з аеропорту, він один витягнув звідти 8 чоловік. Хлопці три дні рили окопи, аби вибратися з пекла живими. У них кілька разів горів весь одяг. По батальйону стріляли системою залпового вогню «Буратіно», - каже волонтер.
 

Загинув Володимир Гнатюк 26 лютого приблизно о 15 годині в селищі Водяне Ясинуватського району Донецької області під час мінометного обстрілу.  Поховають героя на кладовищі у Сонячному.

Юлія ДЕМУСЬ

 

 

 

 

 

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Цьогорічна зима дивує своєю погодою. Крім плюсової температури та відсутності снігу, Житомир час від часу накриває густим туманом. Сьогоднішній день у місті...