Синоптики назвали найбільшу загрозу цієї весни

29.03.2020

 

Великий дефіцит опадів влітку, восени минулого року та взимку загрожує нестачею води для українців. Це вже відбувається і весною.

Тому синоптиків найбільше зараз тривожить посуха.

"Загроза дефіциту води справді є для українців. По-друге, втрати урожаю можуть бути не від заморозків, а саме від посухи. Поверхневий шар грунту практично випаровується. А зараз саме велика надія на сільське господарство, бо промисловість практично зупинилась через карантин. Фермери правильно роблять, що уже засівають поля і мають забезпечити додатковим зрошенням рослин, щоб отримати стабільний врожай. Знайомі ще з січня питають, коли вже можна садити картоплю, - говорить завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

Протягом квітня та травня очікують температурні гойдалки – то холоднішатиме, то теплішатиме. Загалом весна може бути теплою. Кліматологи світу давно говорять, що всі місяці весни будуть аномально теплими. Питання лише – наскільки. Це зрозуміємо в кінці травня, зазначає Балабух.

"Циклони, які приходять в Україну, несуть похолодання та вітри, які випаровують вологу з грунту. Треба стежити за прогнозом погоди. Більш точний дають на 5 днів, - каже кліматолог. - Подруга в Італії каже, що у них вже цвітуть дерева. Передали заморозки. Вони на деревах розвішують невеличкі пластмасові пляшки з водою. Замерзає спочатку вода і тоді виділяється тепло. Повітря стає теплішим навколо пляшки. Це дозволяє захистити цвіт дерев від холоду".

 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...