Полякам сподобалося старе приміщення житомирського ліцею

16.05.2013

 

На День Європи в житомирський ліцей завітали поляки.

Справжнє свято з присмаком європейських традицій, культури та історії влаштували 15 травня учні  міського ліцею при ЖДТУ.

Втім, відзначати День Європи запросили до себе не лише гостей з різних навчальних закладів міста, педагогів-організаторів, представників Європейського університету та управляння освіти, а й мера польського  містечка та директора тамтешнього ліцею.

Закордонні гості у вітальному слові наголосили, що дійсно раді побувати на такому заході і відчути європейські настрої житомирської молоді. При цьому поляки відзначили, що у житомирському ліцеї відчувається дух традицій. Не останнє місце в цьому відіграє затишне старе приміщення.

У їхньому місті такий ліцей лише починають обживати і вже сподіваються, що співпраця і між містами, і між навчальними закладами надалі тільки набиратиме обертів. Нині у ліцею вже є друзі в Польщі, а ліцеїсти з поміж інших мов, вивчають факультативно польську.

Поляки вручили директору житомирського ліцею сувенірні подарунки, книгу та карти. Взамін, учасники «Творчої лабораторії» у вишиванках  прочитали для них твір Шевченка «І мертвим, і живим…», а дівчата виконали українські пісні в національних костюмах.

Після цього святкування продовжилося у тематичних аудиторіях, де представляли історію, географію,  традиції, культурні надбання і навіть кулінарні вподобання країн Європейського Союзу. Зокрема, учні співали, танцювали, ставили мініатюри і пригощали гостей польськими, італійськими, українськими національними стравами.

Паралельно з цим тривав євроквест для старшокласників цими ж майданчиками та різноманітними станціями на території навчального закладу. Відзначимо, що готувалися вони до нього протягом року, вивчаючи і досліджуючи кожну країну.

Також гості змогли стати учасниками семінару-тренінгу «Освіта в області прав людини», який підготували та провели Ольга Добрякова і Тетяна Мараховська. Вони розповіли присутнім про освітні напрямки в цій області, базові посібники КОМПАС І КОМПАСІТО та провели кілька вправ з них.

По завершенню учасникам роздали чашки із малюнками переможців конкурсу «Proteсt Yourself», який проводила в місті напередодні ЖОГО «Фідем»  за підтримки Українського Жіночого Фонду. Нагадаємо, що в цьому конкурсі усі бажаючі могли зобразити у будь-який зручний для себе спосіб (фото, малюнки, графіка, колаж)  як можна захистити себе від небезпеки  захворювання на рак.

Такі ж самі чашки від «Фідем» отримали і переможці та найактивніші учасники євроквесту разом із грамотами, що засвідчили їхні досягнення.

На останок під скандування учнів «Європа-Україна-Ліцей» в небо над міським ліцеєм при ЖДТУ випустили десятки жовто-блакитних кульок, з надією, що подібні заходи проходитимуть ще неодноразово.

Юлія ДЕМУСЬ

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...