Найгірше – дивитися людині в очі і не знати, чим допомогти, – житомирський лікар

8.04.2021

 

Летальність у реанімаційних хворих, як і в Європі, залишається досить високою – 60-70 %.

Про це розповів лікар-анестезіолог Василь Шутенко, який працює зі "складними" Covid-пацієнтами у відділенні інтенсивної терапії лікарні №2 ім. В. Павлусенка в Житомирі.

За його словами, один із 20 пацієнтів з COVID-19 потребує інтенсивної терапії, яка може включати в себе наркоз і штучну вентиляцію легень.

"До кисню під’єднуємо тих людей, показник сатурації в яких – 92%. Якщо кисню менше 92 % – це показання до госпіталізації та кисневої терапії. Якщо ж і киснева терапія не допомагає, тобто кисень не розганяється, це шкодить всім органам та системам людського організму і є показанням до підключення людини до апарату штучної вентиляції легень", – розповідає лікар.

У хворих, підключених до ШВЛ, шанси на життя зростають.

"Головне – не втратити момент, коли виникає потреба під'єднати пацієнта до ШВЛ. Буває, день-два стан людини стабілізується, іншим – необхідний тиждень для стабілізації, ще іншим – мало й трьох тижнів мало для «роздихування»", – говорить Василь Шутенко.

Він зізнається, що найгірше – дивитися в очі людині, які просить допомоги і не знати, чим їй допомогти. А ще важче – подзвонити родичам і сказати про звістку…

Наразі в лікарні 250 із 280 ліжок для ковід-кацієнтів підключені до кисню. В лікарні перебувають 238 пацієнтів із коронавірусом чи підозрою, в реанімації – 12, із них вісім осіб – на апаратах ШВЛ.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...