На Житомирщині за 30 років понад 900 людей померли від СНІДу

15.05.2018

20 травня 2018 року у світі відзначають День пам’яті людей, які померли від СНІДу.

Мета акції – не лише вшанувати пам’ять померлих від СНІДу, а й привернути увагу суспільства до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні та у світі. А також нагадати, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смерті десятків тисяч людей. Уперше Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу проводили 1983 року в американському місті Сан-Франциско. Організаторами акції були люди, яких особисто торкнулася епідемія. Відтоді щороку в третю неділю травня мільйони людей у всьому світі відзначають цей день, згадуючи тих, хто помер від СНІДу.

Сьогодні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) характеризують ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу у світі як пандемію, що має катастрофічні демографічні наслідки для всіх країн. Згідно статистиці на планеті живе понад 42 мільйонів інфікованих вірусом імунодефіциту людини і щодня ця цифра збільшується на 14-15 тисяч осіб.

Більшість ВІЛ інфікованих – молоді люди віком до 30 років. За останні 25 років від СНІДу померло біля 25 мільйонів осіб.

Як повідомляють у ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», за період з 1987 року по 1 квітня 2018 року у Житомирській області офіційно зареєстровано 6362 ВІЛ-інфікованих особи та 2100 осіб, хворих на СНІД. 85% ВІЛ-інфікованих – особи репродуктивного та працездатного віку (25-49 років). Померли від СНІДу 974 особи, 40 з них – діти. Одна з основних причин смертності від СНІДу – пізнє звернення ВІЛ-інфікованих до лікаря і, як наслідок – пізня діагностика та призначення адекватного лікування.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 У Житомирі 13 жовтня на майдані Соборному відбулося нагородження кращих військовослужбовців Житомирського гарнізону. Участь в урочистостях взяли...