На Житомирщині у день голосування правопорядок забезпечуватимуть близько 1800 поліцейських і нацгвардійців

18.07.2019

Правоохоронці регіону готові до забезпечення належного правопорядку та безпеки громадян під час виборів до Верховної Ради України. Про це 18 липня повідомив керівник ГУНП Житомирщини В’ячеслав Печененко на спільній прес-конференції з Громадською мережею ОПОРА.

Участь у медійному заході взяли керівник поліції області В’ячеслав Печененко, а від Громадської мережі ОПОРА – її регіональний представник, координатор спостереження за виборами Тарас Чмут.

– У Житомирській області майже 1700 поліцейських і ще 100 військовослужбовців Національної гвардії задіяні до виконання завдань із забезпечення правопорядку під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України. Зокрема, охорону приміщень виборчих дільниць і збереження виборчої документації здійснюватимуть близько 1,4 тисячі працівників поліції. Допомагатимуть підтримувати публічний порядок нам і члени громадських формувань. Це не значить, що вся поліція буде задіяна на дільниці. Ми будемо забезпечувати належний правопорядок на вулицях населених пунктів, реагуючи на всі повідомлення про події та правопорушення. У нас розраховані і виділені сили і засоби, створені додаткові резерви для оперативного реагування на можливі ситуації, які перебуватимуть безпосередньо у районах, а відтак матимуть можливість швидкого прибуття до місць подій, - повідомив начальник ГУНП в Житомирській області В’ячеслав Печененко.

Також очільник поліції регіону зазначив, що наразі поліцейські взяли під охорону окружні виборчі комісії, які отримали виборчу документацію, і супроводжуватимуть її передачу до ДВК. Аналізуючи загальний процес перебігу виборчої кампанії на Житомирщині, В’ячеслав Печененко наголосив на збільшенні кількості порушень у порівнянні з президентськими перегонами. За його словами, на таку ситуацію впливає наявність більшої кількості суб’єктів виборчого процесу та використання ними усіх можливих технологій, у тому числі незаконних чи «брудних» методів.

– Фактично, щодня підрозділи поліції реєструють від 7 до 10 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства. Загалом же за період кампанії маємо 111 таких заяв. У 9 випадках розпочаті кримінальні провадження, зокрема за повідомленнями про підкупи виборців, перешкоджання здійсненню виборчого права, хуліганство і крадіжку.

За результатами перевірки у 24 випадках виявлені ознаки адміністративних правопорушень і складені відповідні протоколи, - проінформував керівник ГУНП в області.

У свою чергу, регіональний представник ОПОРИ Тарас Чмут проаналізував зафіксовані спостерігачами громадянської мережі порушення, зазначивши, що у переважній більшості вони пов’язані з неналежним розміщенням агітаційних матеріалів, передвиборчою «благодійністю», збільшенням агітаційної діяльності в мережі Інтернет (яка не регулюється на законодавчому рівні), використання «чорного PR». Т

акож він назвав ймовірні ризики у день голосування, серед яких можливість технологічного зриву підрахунків голосів або фальсифікація голосування на двох округах Житомирщини, агітація у «день тиші», неналежне технічне оснащення ДВК і присутність сторонніх осіб, голосування без документів, інші процедурні порушення тощо. Про всі випадки та підозри щодо ймовірних порушень регіональний представник ОПОРИ закликав повідомляти до поліції за номером «102».

Серед іншого Тарас Чмут розповів про організацію роботи спостерігачів ОПОРИ у день голосування та особливості проведення паралельного підрахунку голосів.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «Я десантник Збройних Сил України», -  майже 600 військовослужбовців строкової служби ДШВ присягнулись на вірність українському народові. Мрія отримати...
 Тисячі житомирян долучилися до святкування нового для Житомира фестивалю. Свято Михайлівської започаткував кандидат у народні депутати Гундич Ігор. Подібні...