Люди самі собі шили прапори, щоб вийти на «ланцюг єдності» у 1990 році в Житомирі

22.01.2020

 

У 1990 році житомиряни на «ланцюг єдності» приходили з власноруч пошитими прапорами.

Окрім цінних документів, які свідчать про багато історичних подій та видатних особистостей, пов’язаних із Житомирщиною, у Державному архіві області зберігається один не менш унікальний експонат.

Особливий інтерес відвідувачів заходів, які проводяться в установі напередодні державних свят, викликає пошитий вручну синьо-жовтий прапор.

Саме він 21 січня 1990 року майорів на вулицях обласного центру, підтримуючи патріотичний дух людей, які взяли участь у ланцюгу єдності від Львова до Києва.

Знайти в той час у магазинах національну символіку було практично неможливо, але учасники акції не розгубилися. Активісти купували тканину синього й жовтого кольорів, розрізали і вдома шили прапори. Зараз по всій області збереглося близько десятка таких стягів – свідків подій відродження української державності на початку 90-х років минулого століття.

 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...