Кількість шенгенських віз суттєво зменшилась - як працює Генконсульство Польщі

22.02.2020

 

Десять років тому у Вінниці відкрили Генконсульство Республіки Польща. За цей час воно видало більше 900 тисяч віз, 20 тисяч Карт Поляка.

"Колись наше консульство було розташоване в одній кімнаті, на дверях якої була непримітна табличка. До відкриття установи великих зусиль доклали тодішній мер Володимир Гройсман і голова облдержадміністрації Олександр Домбровський. Зараз це повноцінна установа, яка постійно розвивається", - каже генеральний консул Дамян Цярцінські на прес-конференції, повідомляє Gazeta.ua.

В 2010 році консульство переважно видавало шенгенські візи і лише 32 % національних, то в 2019 році - понад 89% віз національних з метою працевлаштування у Польщі, і 11% візи для студентів чи стажерів. На це вплинуло введення безвізу і біометричних паспортів. Тому за минулий рік шенгенські візи отримували переважно іноземці.

"100 полонійних організацій і товариств діє на території консульства. Також створено понад 40 польських народних ансамблів, хорових колективів та студій"

"У першу чергу наше консульство розташоване у цій частині України, бо тут живе найбільша кількість поляків. На території Вінницького консульського округу офіційно проживає більше 70 тисяч корінних поляків, це майже половина всіх поляків, що живуть в Україні. Насправді, неофіційна цифра значно більша. На нашу думку, сягає 400 тисяч поляків. Тому, багато людей отримують Карти Поляка. Торік видали 2600 таких документів. У 2018 - му закінчився десятирічний термін дії перших карт і консульство робило продовження дійсності Карт Поляка, а менша частина видача перших карт поляка", - каже генеральний консул.

Торік внесли зміни в умови отримання Карт Поляка і дозволили отримувати їх полякам усіх країн, а не лише країн бувшого Союзу. Вперше була вручена карта поляка в Бразилії.

"Буквально на днях освоїли новий досвід. За правилами консульства Карту Поляка робимо за дозволом обох батьків. До нас звернулась жінка, яка хотіла зробити карту своїй донці, щоб та вступила у вуз. Батько цієї дитини є моряком і плаває по світі і повертатися додому не планував. Ми розпитали в якому з портів той чоловік буде найближчим часом, виявилось це Хюстон в США. Нам вдалося сконтактувати з консулом, батько там зробив дозвіл, який переслали у Вінницю і дитина зможе отримати карту", - каже Дамян Царцінські.

Польську мову вивчає 18 тис. учнів. Діє 90 державних шкіл та дитячих садочків

Консули часто бувають у відрядженнях, де проживають поляки і намагаються їх підтримати: організовують зустрічі у Польщі, запрошують на обмін досвідом та інші заходи.

"На запрошення консульства до України приїздлять дуже відомі у Польщі гурти. Коли я кажу про це своїй родині, то вони в шоці, бо це справжні польські зірки, на яких потрапити на батьківщині досить складно", - додає консул.

Насамкінець консул згадує річницю розстрілу небесної сотні. Каже, що однозначно підтримують територіальну цілісність України та проти окупації Криму і Донбасу.

У лютому 2010 року почало свою роботу Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці. Тоді охоплювало Вінницьку, Хмельницьку та Житомирську області. Першим консулом став Кшиштоф Свідерек, потім був Томаш Олейнічак. З 2018 року Генеральним консулом є Дамян Цярцінські. Представництва консульства, окрім Вінниці, розташовані у Житомирі, Хмельницькому та Чернівцях.

Цього року завдяки консульству проведуть інструментальний конкурс імені Яна Падаревського, який народився в Хмільницькому районі. У травні заплановане 100-річчя підписання Вашавського договору підписаного Семеном Петлюрою та Юзефом Пілсудським.

 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...