Eco-friendly бізнес: як це працює у Житомирській області

14.08.2019

Бізнес, який дбайливо ставиться до навколишнього середовища — нині це не просто забаганка, а вимога часу.
 
Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом наша країна взяла на себе зобов'язання адаптувати своє законодавство до 26 директив та 3 регламентів ЄС у таких секторах як управління довкіллям та інтеграція екологічної політики у інші галузеві політики, якість атмосферного повітря, управління відходами та ресурсами, якість води та управління водними ресурсами, охорона природи, промислове забруднення та техногенні загрози, зміна клімату та захист озонового шару, генетично модифіковані організми.
 
Представники українського бізнесу — від виробників одягу до великих промислових корпорацій — вже взялися освоювати ці “зелені” підходи на практиці. Вони використовують енергоощадливі технології та відновлювальні джерела енергії, прагнуть зменшити об'єми відходів і вплив свого виробництва на довкілля. Споживачів вчать відмовлятися від зайвого, сортувати відходи і здавати їх на вторинну переробку.
Для багатьох підприємств Житомирської області, які давно працюють з ринком Європейського союзу, екологічність стала звичною справою і вони охоче діляться своїм досвідом.
 
Сортування відходів
 
У питаннях, як навчити багатотисячний колектив працівників сортувати, завод “Кромберг енд Шуберт” — справжній взірець. Щомісяця завод відправляє десятки вантажівок з відходами не на сміттєзвалище, а на переробку.
 
Щоб поширювати цей досвід, на завод навіть влаштовують еко-тури, під час яких розповідають представникам ОТГ, екоактивістам та бізнесменам про особливості сортування.
Завод спеціалізується на виготовленні кабельних мереж для автомобілів. Понад 90% відходів, які продукує виробництво, сортують за шістьма фракціями: відходи мідних проводів та кабелів, папір і картон, поліетилен, пластик, харчові відходи, ізострічка. Усі ці відходи відправляють на переробку.
«Коли працівник приходить у перший день на підприємство, він обов’язково має пройти тренінг з охорони праці та навколишнього середовища. Ефект від переробки сміття значний. Такий підхід дає змогу працювати згідно з вимогами клієнта, формувати екологічну свідомість у кожного працівника на підприємстві. Крім того ми маємо економічний ефект. Ми фактично повертаємо кошти на підприємство і можемо спрямувати їх на різні соціальні проекти і заохочення працівників», - пояснює спеціаліст із навколишнього середовища «Кромберг енд Шуберт» Ірина Когут.
Значна кількість відсортованих відходів, як то поліетилен або пластикові стаканчики, є досить об'ємними, але мають малу вагу. Тож на заводі планують придбати прес, завдяки якому зможуть ущільнювати відходи. А це у свою чергу дозволить зменшити кількість фур, необхідних для перевезення такого вантажу. Менше вантажівок - менше викидів парникових газів в атмосферу.
 
Відновлювальні джерела
 
Новоград-Волинська швейна фабрика “Леся” є основним виробником одягу ТМ “LAGRAND’’, який експортується до ЄС.
Фабрика відповідає усім європейським стандартам щодо устаткування, технологій виробництва, професійного персоналу, контролю якості, безпеки та екології.
Починаючи з 2012 року, фабрика успішно проходить аудит й отримала сертифікати BSCI та CPI2.
 
За результатами аудиту, який визначає рівень дбайливого ставлення до навколишнього середовища, фабрика «Леся» здобула срібло, це досить високий результат. Але на підприємстві задумалася над можливістю використовувати відновлювальну енергетику та дощову воду.
 
“ Маємо за мету отримати золото, але для цього нам потрібно зробити декілька потужних кроків: одна із обов’язкових умов мати свої відновлювальні джерела енергії, тобто ми поставимо невеличку сонячну електростанцію, плюс під час реконструкції приміщень плануємо вмонтувати систему збору дощової води, щоб був повторний цикл”, - розповів генеральний директор ПрАТ «ВКФ «Леся» Микола Сиченко.
 
Переробка відходів
 
Через те, що тема забруднення довкілля стає дедалі актуальнішою, споживачі звертають увагу не лише на якість продукції, але й на її екологічність.
 
На Житомирському підприємстві «Грайф Флексіблс Україна», яке експортує м'яку промислову упаковку в Австрію, Бельгію, Фінляндію, Францію, Німеччину, Іспанію та інші держави, у цьому давно переконалися.
 
“В ЄС діють досить жорсткі умови до якості продукції. Що стосується упаковки, у них є дуже строгі вимоги по можливості подальшої переробки промислової упаковки, якщо ти зробиш її з неналежних матеріалів і про це дізнається твій партнер, який купує цю гнучку упаковку, в кращому випадку це будуть якісь то штрафні санкції”, - розповів генеральний директор ТОВ «Грайф Флексіблс Україна» Іван Злобов.
 
Отже, дедалі частіше бізнесу доводиться думати над тим, як відновити ресурси, впроваджувати технології, які нзменшують вплив на довкілля, скорочувати викиди CO2, і заохочувати до екологічності споживачів своєї продукції. Як доводить досвід підприємств Житомирської області, розпочинати такі зміни зараз — потрібно, не дуже складно і досить вигідно.

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Вже 20 років на Житомирщині діє громадська організація «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». З  часом, зізнаються пошуківці, роботи менше не...