Державні підприємства використовують піратські програми на Житомирщині

12.06.2013

 

У ході перевірок, проведених прокуратурою із залученням працівників УБОЗУ, сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в області, виявлено порушення законодавства щодо захисту прав інтелектуальної власності у діяльності органів державної влади і суб’єктів підприємницької діяльності.

Як повідомив начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області Олександр Башинський, на державних підприємствах і в органах виконавчої влади області допускаються використання комп’ютерних програм, які не відповідають вимогам законодавства у сфері авторського права та інтелектуальної власності.

Так, у Житомирському районі на одному з державних підприємств закуплено ліцензійне програмне забезпечення, але державні кошти безпідставно витрачено на комп’ютерні програми, які можуть використовуватися лише у приватних, некомерційних цілях.

Прокурором району з вимогою усунути виявлені порушення внесено подання директору підприємства. Працівниками сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в області за даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення, яке направлено для розгляду до суду.

Порушення вимог Закону України «Про авторське право і суміжні права», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади», «Про затвердження Порядку легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади» встановлено міськрайпрокурорами й в інших районах.

На даний час з метою усунення вказаних порушень внесено 19 актів прокурорського реагування.

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
1
Рейсовий автобус та легковик зіткнулися під Житомиром на трасі Київ-Чоп. Травми отримали кілька осіб. Про це розповіли у ТСН.Ранок. Аварія сталася неподалік...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...