Біля Новоград-Волинського палає сміттєзвалище. ВІДЕО

21.06.2019

На Житомирщині неподалік Новоград-Волинського четвертий день горить сміттєзвалище. Від смороду потерпають мешканці сусідніх сіл, але краю біді не видно, йдеться в сюжеті ТСН.

Із зачиненими вікнами живуть мешканці села Гали, яке всього за два кілометри від сміттєзвалища. "Я встала, дивлюся – а тут дим страшний. Навіть у місті казали, що дим", - стверджує жителька села Людмила Луцко. "Вікна позакривали і дихати не могли. Думали, що нас підірвали", - додає інша селянка Валентина Колесник.
ВідеоНа Житомирщині четвертий день горить сміттєзвалище.

Сміттєзвалище зайнялося ще у понеділок через спеку – так вважають на полігоні, бо при +35 С загорівся метан, що виділяється у шарах сміття. "З того боку почалося самозаймання, і потихеньку почало воно горіти.  Воно горіло всередині, його не було видно, тільки вогник такий маленький, як цигарковий, а потім раз – і вирвало", - розповів керівник Новоград-Волинського полігону твердих побутових відходів Віктор Вортанюк.

Нині палають три гектари сміттєзвалища – третина його загальної площі. Протидіє вогню лише один загін рятувальників і одна пожежна машина, однак пожежники переконують, що цього достатньо. "Більше немає  сенсу тримати. Якщо буде необхідність, якщо будуть організовані під’їзди", - пояснив заступник начальника 10-ї державної пожежно-рятувальної частини Новоград-Волинська Андрій Наумець.

Вогнеборцям катастрофічно бракує води. З пожежної водойми її вибрали у перший день гасіння, бо ставок через посуху пересох. Нині по воду їдуть аж за 2,5 кілометри до найближчого озера, у цистерну вміщується 4 кубометри, цього об’єму рятувальникам вистачає на 7 хвилин роботи. Водовозів лиш два, за день кожен встигає зробити не більше 10 ходок, тож приборкати займання не вдається. Якщо на поверхні сміття сяк-так загасили, то на глибині 5 метрів воно досі тліє. "Треба постійний підвоз води: пролляли шар, зняли, пролляли, зняли. Таким чином здійснювати гасіння", - пояснює Андрій Наумець.

Чому рятувальники не викликали на підмогу, тепер з’ясовує поліція.

"Наразі тривають перевірки як обставин, так і тривалості гасіння самої пожежі", - пояснила заступник керівника відділу зв’язків з громадськістю  ГУНП у Житомирській області Ольга Номерчук. Скільки днів знадобиться на остаточну ліквідацію вогню, ні пожежники, ні працівники полігону наразі сказати не можуть.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
17 тисяч дітей в різних інтернатних закладах чекають на усиновлення в Україні. Діти продовжують перебувати у дитбудинках замість родини, а звідти часто...
 Це житло не можна знайти на Букінгу, але заночувати на соломі або теплій печі можна, якщо є бажання. Поринути у справжню поліську культуру, побут запрошує...