Адвокат Ясюнецький розповів, як себе поводити під час затримання

17.02.2020

 

Адвокат Олексій Ясюнецький у своєму влозі розповів, що потрібно робити та як себе поводити під час затримання.

Чинний кримінальний кодекс передбачає дві правові підстави для затримання особи – це на підставі ухвали слідчого судді та по гарячих слідах. 

Влогер зупинився на затримані по гарячих слідах, бо воно, як правило, відбувається раптово.

За словами Ясюнецького, під час затримання потрібно відразу фіксувати час цієї процесуальної дії. Саме з часу затримання розпочинається низка часових строків за якими варто слідкувати.

З моменту затримання правоохоронці повинні повідомити у зв’язку з чим проводиться затримання і у вчиненні якого злочину ви підозрюєтесь. Також має повідомитися затриманому його право на захист та медичну допомогу.

Затриманий має повне право обрати того адвоката, якого забажає. Також правоохоронці забовязані повідомити про затримання близьких родичів затриманого.

Вилучене майно має статус тимчасово вилученого. Адвокат Ясюнецький не радить під час допиту відповідати на питання слідчих без адвоката.

Загалом, протягом 24 годин затриманому мають оголосити підозру. Якщо цього не буде зроблено, то ви не матимете статус підозрюваного і ваше перебування під вартою є недоцільним.

До обрання запобіжного заходу слідчим суддею ваше перебування під вартою не може перевищувати 72 годин, підсумував Ясюнецький.


 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...