Home Місто 27 родин в Житомирській області вже оформили заявки на «Муніципальну няню»

27 родин в Житомирській області вже оформили заявки на «Муніципальну няню»

97

На Житомирщині вже 27 родин із дітьми до трьох років хочуть скористатися допомогою від держави «Муніципальна няня» на оплату послуг няні для своєї дитини.

Про це повідомляє департамент праці, соціальної та сімейної політики ОДА.

Так 27 родин уже подали необхідні документи, аби отримувати безповоротно 1 тис. 626 грн щомісяця на відшкодування послуги няні. Це сім’ї з Житомира, Коростеня, Малина, Бердичева, Новограда-Волинського та з Радомишльського, Житомирського, Олевського, Малинського, Коростишівського та Черняхівського районів.

Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат повідомляє, що у травні заявники послуги «Муніципальна няня» отримають перші кошти на відшкодування. На ці цілі у райони та міста області спрямували 71,6 тис. грн.

Нагадаємо, що для отримання компенсації за послуги няні для своєї дитини родина повинна надати до органів соціального захисту підтверджуючі документи про оплату праці няні. Особа, що здійснює нагляд за дитиною, має бути офіційно зареєстрована як ФОП, що має право на здійснення такого виду діяльності.

Для того, щоб скористатися соціальною допомогою за проектом «Муніципальна няня» жителям області необхідно звернутися до місцевих органів соціального захисту. Адже цю компенсацію виплачуватиме управління соціального захисту населення вкінці кожного місяця. Така соціальна допомога автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Як скористатися послугою

Батьки дитини самостійно обирають няню, укладають з нею цивільно-правовий договір, який не потребує нотаріального завірення. Далі один з батьків має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

Далі потрібно звернутися із заявою про компенсацію витрат за послуги няні до органів соціального захисту з такими документами:

паспорт (оригінал та копія з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації);

ідентифікаційний код (копія та оригінал);

свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал);

опікуни надають рішення про встановлення опіки (копія та оригінал); договір, укладений з нянею (копія та оригінал);

документи, які підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка тощо);

заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку (зразок заяви надають в органах соціального захисту).

Особа (няня), яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Право на «муніципальну няню» мають батьки або опікуни дітей до трьох років, які уклали офіційну угоду з нянею. Компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави.

Компенсація за послуги няні не скасовує декретні виплати та відпустку з догляду за дитиною. Також залишаються інші соціальні пільги та виплати, які отримує родина.

Довідкову інформацію ви можете отримати у департаменті праці, соціальної та сімейної політики ОДА за телефоном (0412) 47-47-84.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here