17-річна житомирянка виготовляє обереги, які "фільтрують" сни. ФОТО

5.08.2015

 

"Бабуся прищепила нам любов до малювання ще з дитинства. Потім ми з сестрою відвідували художню школу, але мені не подобається, коли дають конкретні завдання, вказують, що і як робити. Втім, на моє прагнення самовиражатися через творчість, досвід навчання у цій школі, не вплинув. Зараз я продовжую малювати, а ще захопллюся грою на гітарі, роблю прикраси й аксесуари. Мені подобаються різні прояви творчості і я поки шукаю себе", розповідає 17-річна житомирянка Катерина Гросс.

У соціальній мережі дівчина створила спільноти, в яких виставляє свої роботи на продаж чи у подарунок, а також індивідуально працює на замовлення. Малює портрети, зірок, мультиплікаційних героїв та природу, робить сережки, браслети. Каже, що на створення однієї прикраси може витратити кілька хвилин, а буває, що допрацьовує виріб протягом кількох днів. Використовує для цього все, що знаходить під руками, але інколи купує готові елементи. Прикраси продає за 15-60 гривень.

Втім, особливу увагу дівчина приділяє виготовленню амулетів - "зілля удачі" та ловці снів. Раніше робила їх і дарувала подругам, а потім з'явилися бажаючі придбати такі штуки.

"Ловці снів складаються із кількох елементів. Обмотую нитками дерев'яний обруч, а всередині створюю орнамент, - пояснює Катерина. - Доповнюю готову конструкцію бісером, намистинками, китицями чи пір'їнами. Такі обереги треба вішати над головю біля ліжка. Кажуть, що ловці снів затримують усі погані і негативні сни, а пропускають лише хороші".

Катерина наразі здобуває музичну освіту в училищі ім. В.Косенка - грає на фортепіано.

"Я постійно знаходжу собі заняття - малюю, граю, займаюся рукоділлям, шию рукавиці та оздоблюю їх. Це з дитинства так. Мене питали, де я щось взяла, а я відповідала, що зробила. В родині усі наші творчі пошуки з сестрою дуже підтримують. Мама розмістила наші малюнки у своєму робочому кабінеті. Бабуся купила мою першу гітару, а нинішню придбав тато, - додає Катерина. - Попри все це, музика займає найбільше мого часу".

Юлія ДЕМУСЬ

Більше фото в альбомі Першого житомирського в соцмережі


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
вбивця
Винайняв кілера, аби вбити бізнес-партнера. У Житомирі правоохоронці попередили замовне вбивство. За даними слідства, виконати вбивство 41-річний підприємець...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...