"Єврейські святині Бердичева" презентував бердичівській краєзнавець Анатолій Горобчук

7.10.2013

 

Для знайомства із книгою в стінах Центральної міської бібліотеки зібралися вчителі-історики, краєзнавці, представники міської влади та єврейської громади Бердичева.

Павло Скавронський, директор Музею історії Бердичева, в інтерв’ю телеканалу ВІК зауважив, що така робота їхнього колеги не може залишатися не відзначеною, повідомляє "Житомирська хвиля".

"Анатолій Петрович не має ні педагогічної освіти, ні філологічної – він має технічну освіту. При цьому займається такими гуманітарними питаннями з вивчення історії Бердичева, що багато фахівців-істориків могли б йому позаздрити".

Книга "Єврейські святині Бердичева" розповідає про історію бердичівського єврейства від часів появи у містечку до наших днів. Перші письмові згадки, утворення кагалу, відомі особистості – все це знайшло своє відображення на її сторінках. Бердичівський єврей, на думку краєзнавця Анатолія Горобчука, явище майже унікальне. І однією з ознак цієї унікальності була мова, якою вони розмовляли. На вулицях містечка часто можна було почути ідиш, тонко приправлений українською і польською. А ще – неповторні єврейські пісні, котрі теж були однією із візитівок Бердичева.

"Свого часу Бердичів був чисто єврейським містечком, дві третини населення якого, а може і більше, складали євреї. Вони і творили історію Бердичева: розвивали його, керували ним і керували його долями. Багато того, що залишилося в історичній пам’яті Бердичева, зроблено їхніми руками. І не розповісти про це було б просто несправедливо".

"Єврейські святині Бердичева" – це не перша книга Анатолія Горобчука, присвячена історії рідного міста. Рік тому краєзнавець презентував дослідницьку роботу "Бердичів: історія від заснування до сьогодення". І цю книгу, до речі, міська організація Національної спілки краєзнавців представила цьогоріч на присудження обласної краєзнавчої премії". Чи буде продовження друкованих видань з історії Бердичева, краєзнавець поки що не знає, але усіма своїми напрацюваннями обіцяє ділитися і надалі на сайті "Мій Бердичів: історія, сьогодення, люди".

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Найважливіша роль у створенні єдиної православної церкви та отриманні Томосу належить українському народу. Адже Господь почув щирі молитви українців і...
 У рамках робочої поїздки на Житомирщину Президент Петро Порошенко 17 січня взяв участь у подячному молебні за надання Томосу про автокефалію Православної...