Виставка "До 150-річчя Житомирського краєзнавчого музею". ВІДЕО

26.10.2015

 

У читальному залі Державного архіву Житомирської області відкрито виставку оригіналів архівних документів і періодичних видань під назвою: «До 150 - річчя Житомирського краєзнавчого музею».

Експозиція складається з 97 справ, деякі з них створенні ще в дореволюційний період. Так, перлиною виставки є документи дореволюційного фонду архіву, а саме: Волинські єпархіальні відомості за 1876, 1893 роки, де опубліковано статті по створенню музею при публічній бібліотеці в м. Житомирі, а також стаття «Краткое описание предметов древности, пожертвованных в Волынское Епархиальное древлехранилище по июль 1893 года». Цікавими є документи дореволюційного періоду – це праці Товариства дослідників Волині та Справа барона Івана Максиміліановича Де-Шодуара, в якій зберігається кошторис на придбання Волинським центральним музеєм колекції книг та квитанція про пожертвування 1000 рублів (1911 р.)

Також, вперше для широкого кола громадськості експонуться розсекречена справа окупаційної влади, а саме Житомирського генералкомісаріату щодо переліку для вилучення "переміщення" експонатів, картин міського музею датована 16 грудня 1941-26 березня 1942 року.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...