В Житомирі нагородили переможців обласної краєзнавчої премії

27.12.2016

 

В прес-центрі обласної ради 26 грудня голова обласної ради Володимир Ширма нагородив переможців обласної краєзнавчої премії. 

Як повідомляє прес-служба облради, цього року на конкурс було подано 14 авторських робіт, які змагались у двох категоріях.

Перша категорія – це досвідчені краєзнавці, музейні установи та працівники, а друга категорія -  учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів.

За рішенням комісії у І категорії першу премію присуджено Сергію Стельниковичу – доктору історичних наук, доценту кафедри історії України Житомирського державного університету ім. І.Франка за роботи «Український національний рух опору Тараса Бульби-Боровця: історичний нарис» та «Житомирсько-Вінницький регіон в умовах нацистської окупації (1941-1944 рр.)».

Другу премію присуджено Геннадію Цвіку – вчителю історії та правознавства Радомишльської гімназії, члену Житомирської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за роботу «Історія Радомишля». Третю премію отримала Олені Тунік за роботу «Старосільці та навколишні землі».

У ІІ категорії першу премію присуджено Дмитру Гюбнеру– студенту відділення «Агрохімія» Житомирського агротехнічного коледжу за роботу «Крошенський садово-бджільничий технікум: невідомі сторінки історії.

Одноголосно членами комісії вирішено другу та третю премію у ІІ категорії не присуджувати.

Всі переможці конкурсу отримали звання «Лауреат Житомирської обласної краєзнавчої премії» та грошову премію.

«Мені, як краєзнавцю, дуже приємно сьогодні привітати всіх вас з перемогою та участю в конкурсі. Приємно бачити, що інтерес до історії рідного краю не лише не згасає, а навпаки – з кожним роком з’являється все більше нових імен дослідників історії Житомирського Полісся», - сказав Володимир Ширма.

Премія була заснована обласною радою у 2012 році з метою відзначення жителів області за кращі науково-дослідницькі, науково-популяризаторські роботи з питань історії, культури та природи Житомирщини.

Відповідно до Положення про премію, її присуджують щороку на конкурсній основі громадянам області, зокрема, учням загальноосвітніх шкіл і студентам вищих навчальних закладів за кращі науково-дослідницькі, науково популяризаторські роботи з питань історії, культури та природи Житомирщини, а також музейним установам, працівникам музейних установ за особистий внесок у розвиток музейної справи.

 

 Переможці визначаються за результатами голосування рішенням конкурсної комісії роботі, яка набрала більше половини голосів членів комісії , а премія виплачується за рахунок коштів обласного бюджету. 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
1
Рейсовий автобус та легковик зіткнулися під Житомиром на трасі Київ-Чоп. Травми отримали кілька осіб. Про це розповіли у ТСН.Ранок. Аварія сталася неподалік...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...