У Житомирі презентують документальний фільм про будинок, де мешкали Сосюра, Хвильовий, Тичина, Остап Вишня

23.11.2017

 24 листопада у Житомирі відбудеться показ документального фільму «Будинок «Слово» Тараса Томенка. Світова прем'єра «Будинку «Слово» пройшла в рамках 33-го Варшавського кінофестивалю, де стрічка була представлена в конкурсній програмі і претендувала на звання  найкращого документального фільму.

Режисер Тарас Томенко є переможцем секції «Панорама» фестивалю Берлінале  2001 року та учасником найпрестижніших європейських кінофорумів  у Каннах, Карлових Варах і Салоніках. 

Кінофільм розповідає історію харківського будинку, до якого 1929-го року поселили цвіт української інтелігенції. У 66 квартирах будинку жили найвідоміші митці, які наразі є класиками. Серед них – Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталя Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Олесь Курбас, Михайло Яловий, Іван Багряний та інші. Вони увійдуть в історію як представники «Розстріляного відродження». Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію репресують і знищують. Фільм являє собою поєднання архівних фото і відео з прямою мовою героїв, начитаною сучасними українськими акторами.
 
Фільм було створено компанією Fresh Production Group за підтримки Держкіно України. Дистриб'ютор в Україні - компанія «Артхаус Трафік».
 
24 листопада (в п'ятницю) житомиряни зможуть побачити цей документальний фільм в кінотеатрі «Україна».  Початок презентації о 19:00 год. Квитки можна купити у касі кінотеатру "Україна".

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 У Житомирі 13 жовтня на майдані Соборному відбулося нагородження кращих військовослужбовців Житомирського гарнізону. Участь в урочистостях взяли...