«Слов'яни» - декорації до історичної драми поблизу Денишів на Житомирщині. ВІДЕО

24.10.2019

Поблизу села Дениші на Житомирщині кілька місяців тривали зйомки 12-серійного серіалу «Слов’яни», прем’єра якого відбудеться на телеканалі «1+1».

Проект є копродукцією українських та словацьких режисерів і продюсерів на чолі з міжнародним шоуранером та режисером Петером Беб'яком, який є володарем «Кришталевого глобусу» Карлових Вар та інших міжнародних кінонагород.

Відомо, що у сценах фільму знімалися також житомиряни та жителі області. «У серіалі спостерігаємо за життям городища впродовж одного року, коли відбуваються всі ритуали, що були в давніх слов’ян у дохристиянський період. Починаємо від перетворення молодих хлопців на чоловіків, ініціації, а завершуємо літнім сонцестоянням, великим святкуванням життя.

Читайте також: На Житомирщині хочуть розвивати кінотуризм

Крім того, бачимо ритуали поховання, народження, спілкування з іншими світами і т.д. За всім цим ми спостерігаємо очима людини, яка не належить до громади і бачить усе це вперше, новим поглядом, по суті – поглядом глядача», ‒ розповів головний сценарист з боку Словаччини Йозеф Колеяк. Героями серіалу стали українські та словацькі актори. У бойових сценах серіалу задіяні каскадери світового рівня, які працювали над постановками, в тому числі в «Грі престолів», з британським кінорежисером і продюсером Рідлі Скотом та американським - Стівеном Спілбергом.

 «Знімаючи історію про давніх слов’ян, які ще не розділилися на нації, ми раптом знаходимо єдність у сучасності. Це дуже цікавий життєвий досвід та унікальне переживання. За кілька тижнів роботи над проектом ми вже почали розуміти одне одного без перекладача. Це дійсно дивовижний досвід, це чудово!», ‒ поділився український режисер проекту Сергій Санін.

Наразі знімальний процес завершився, втім локації і декорації залишаться і надалі будуть доступні для туристів. Про це повідомляється в соцмережі. "Закінчились зйомки серіалу "Слов‘яни", локації працюватимуть на громаду, як туристичні об‘єкти", - повідомила Тетяна Парфентієва.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...